Folia na progi samochodowe – opinie

Zanim przejdziemy do spraw związanych tuningiem i podpowiemy, jakie wybrać nakładki na progi zewnętrzne, pora przedstawić ogólny problem progów. Ta część karoserii samochodu narażona jest na różne uszkodzenia, głównie mechaniczne. To właśnie próg cierpi za każdym razem, kiedy nie zauważysz wystającego krawężnika czy kamienia na parkingu. W niskich autach nakładki na progi samochodowe zewnętrzne niszczą się podczas zjazdu z wysokiego krawężnika. To także ten element w pierwszej kolejności jest zarysowany podczas wchodzenia do samochodu.

Części uszkodzeń może zapobiec folia na progi samochodowe. Opinie o tym elemencie wskazują na jego konkretne zalety. Folia naklejana na części progu należącego do wnętrza samochodu może ochronić przed zarysowaniem lakieru podczas wsiadanie. Zasłoni też już powstałe zarysowania. Czasem folia na progi samochodowe pokrywa cały element aż do podwozia, jednak to może pogorszyć estetykę pojazdu.

Często folia na progi samochodowe montowana jest dla poprawy estetyki. Stosowana jest przede wszystkim przez miłośników tuningu i modernizacji samochodu. To właśnie po otwarciu drzwi do samochodu widoczna będzie wzorzysta folia na progi samochodowe. Opinie z branżowych forów internetowych jednogłośnie oceniają nakładki, jako mocno podkreślające wygląd auta.

Nakładki na progi zewnętrzne i wewnętrzne

Nawet najbardziej wzorzysta folia nie przyniesie takiego efektu jak plastikowe nakładki na progi. Te elementy dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich to konstrukcje, które mocuje się do dotychczasowych progów za pomocą wkrętów lub kleju. Najczęściej nakładki na progi zewnętrzne wyposażone są w lotki, które nieco powiększają obrys samochodu.

Takie nakładki na progi zewnętrzne seryjnych samochodach nadają im bardziej agresywnego wyglądu. Głównym polem zbytu na wspomniane progi samochodowe jest tuning, jednak raczej w amatorskiej wersji.  Żeby nakładki na progi zewnętrzne stały się częścią samochodu, potrzebne będzie pokrycie ich lakierem zbieżnym z kolorem drzwi.

Innym typem są wymienne nakładki na progi samochodowe zewnętrzne. Takie należy dopasować do konkretnego modelu samochodu i zastąpić nimi dotychczasowe seryjne osłony na progi samochodowe. Tuning tego elementu pozwala na podkreślenie sportowego charakteru samochodu. Często zmienia się nie tylko wygląd tego obszaru, ale także wizualnie samochód wydaje się obniżony.
Nakładki na progi zewnętrzne sprawiają, że niemal każdy samochód wyróżnia się sportową sylwetką w ruchu miejskim.

Wszystkie elementy tuningu samochodu wyglądają pięknie, jeśli są czyste. Także plastikowe nakładki na progi wymagają pielęgnacji, żeby ich wygląd przez długi czas robił wrażenia. Jeśli wybrane przez Ciebie nakładki na progi samochodowe zewnętrzne są pokryte lakierem, sięgnij po preparat do czyszczenia z oferty CleanTech. Możesz sięgnąć po EASYONE SPRAY WAX, który w tym newralgicznym miejscu stworzy powłokę hydrofobową oraz nabłyszczy lakier.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera