Kolorowe opony – czy warto?

Kolorowe opony samochodowe – do czego?

Kolorowe opony samochodowe to nowość na rynku, dedykowana przede wszystkim osobom związanym z autotuningiem. Powstają w skomplikowanym procesie produkcyjnym, poprzez dodawanie barwnika do gumy. Choć jeden z producentów zapowiadał wprowadzenie takich opon do powszechnego użytku, na razie skończyło się tylko na zapowiedziach. Dlatego dostępność kolorowych opon jest stosunkowo mała.

Najczęściej kolorowe opony mają za zadanie podkreślić indywidualny charakter samochodu. Montaż takiego ogumienia sprawi, że pojazd stanie się niezwykle widowiskowy i trudny do pomylenia z każdym innym. Montując kolorowe opony samochodowe, masz nikłe szanse na to, żeby spotkać innego uczestnika drogi z podobnym wyposażeniem. Możliwość dopasowania opon do koloru samochodu ucieszy z pewnością największych miłośników autotuningu. 

W przypadku tych produktów warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną cechę, czyli  kolorowy dym z opon. Podczas pokazów drifterów często wykonuje się chmury powstające ze ścieranego o asfalt ogumienia. W takim ogumieniu możesz liczyć na  kolorowy dym z opon, który zależy od barwy bieżnika. Dzięki temu pokaz będzie bardzo widowiskowy i niezapomniany dla publiczności.

Ile kosztują kolorowe opony samochodowe?

Jak wspomniano wcześniej, kolorowe opony są na razie niszą na rynku i trudno je zdobyć. Między innymi ten czynnik wpływa na stosunkowo wysoką cenę takich wyrobów. Drugim równie istotnym czynnikiem jest trudność wykonania produktów skutecznie emitujących kolorowy dym z opon i specjalna technologia potrzebna do produkcji kolorowych opon samochodowych. Koncepcja technologiczna także ma swoją wartość, która widoczna jest w cenie.

Na popularnych serwisach aukcyjnych kolorowe opony sprzedawane są w cenie prawie dwukrotnie wyższej, niż tradycyjne opony średniej jakości. Nie możesz też liczyć na ich większą żywotność, czy lepsze osiągi na trudnej nawierzchni. Z reguły kolorowe opony samochodowe dostosowane są do pokazów, dlatego szybko ściera się ich powierzchnia. Dodatkowo na zakup ogumienia zimowego nie masz co liczyć. Dlatego kolorowe opony potraktuj jako produkty przydatne w czasie zlotów.

Kolorowe opony – pielęgnacja

Ceny kolorowych opon mogą zwalić z nóg szczególnie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tuningiem. Dlatego, jeśli już zdecydujesz się na taki element wyposażenia spraw, żeby jak najdłużej był w dobrym stanie. Najlepszym sposobem na osiągnięcie celu będzie częste mycie i usuwanie z powierzchni ogumienia szkodliwych substancji.

Nie musisz się obawiać, że często myte kolorowe opony samochodowe stracą wyrazistą barwę. Pigment zawarty w mieszance gumy nie powinien się uszkodzić podczas mycia standardowymi środkami chemicznymi. Z oferty produktów do pielęgnacji samochodów CleanTech możesz sięgnąć po Tire and Rubber Cleaner. Ten produkt przeznaczony jest do mycia wszystkich elementów gumowych i wyczyści także kolorowe opony. Dzięki niemu usuniesz nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia i poprawisz żywotność ogumienia.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera