Czyszczenie wtryskiwaczy

Czyszczenie wtryskiwaczy to zatem jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych szczególnie przy instalacjach gazowych. W tekście podpowiemy, ile kosztuje czyszczenie wtryskiwaczy LPG, dieslowskich i jak przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu tych elementów.

Czyszczenie wtryskiwaczy – kiedy będzie potrzebne?

Czyszczenie wtrysków jest konieczne z uwagi na zanieczyszczenia znajdujące się w paliwie. To one mogą powodować zapychanie wtrysków i problemy z prawidłową pracą silnika. Czyszczenie wtrysków w samochodach osobowych nie jest prowadzone regularnie co określoną ilość przejechanych kilometrów. Potrzebę czyszczenia wtryskiwaczy zasygnalizują Ci pewne zachowania samochodu.

Kiedy wiadomo, że to już potrzebne jest czyszczenie wtryskiwaczy diesla? Opinie mechaników wskazują kilka najpopularniejszych przyczyn. Jedną z nich jest wyłącznie się samochodu na biegu jałowym. Oznacza to, że układ jest już mocno zabrudzony i nieuniknione będzie czyszczenie wtryskiwaczy. Diesel ma opinie mniej wrażliwego na zanieczyszczenia. Dlatego, jeśli samochód z takim silnikiem zaczyna gasnąć na światłach, lepiej wybierz się nim prosto do mechanika.

Jakie objawy wskazują, że potrzebne jest czyszczenie wtryskiwaczy LPG? Tu najczęściej usterka widoczna jest w sytuacji, kiedy zmieniasz rodzaj paliwa. Jeśli czujesz wyraźne szarpnięcie po włączeniu się LPG, czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych w najbliższym czasie jest nieuniknione. Musisz też wiedzieć, że często wpływ na zużycie tych elementów ma montaż instalacji gazowej. Dlatego na wymianę lub czyszczenie wtryskiwaczy w silnikach spalających LPG musisz być przygotowany częściej.

Czyszczenie wtryskiwaczy LPG – cena usługi

Czeka Cię czyszczenie wtryskiwaczy LPG? Cena takiej usługi zaczyna spędzać Ci sen z powiek? Nie musisz być przerażony, choć czeka Cię wydatek kilkuset złotych. W większości silników praktycznie niemożliwe jest czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu tych elementów. Musisz się zatem nastawić na koszt związany z ich wyjęciem i zamontowaniem, który będzie zależny od budowy silnika.

W przypadku czyszczenia wtryskiwaczy LPG cena zależy też od sposobu usuwania zanieczyszczenia. Najczęściej wykorzystuje się do tego środki chemiczne, które czyszczą wtryskiwacze. W niektórych przypadkach dodatkowo używa się do tego ultradźwięków. To pozwala na czyszczenie wtryskiwaczy LPG we wszystkich zakamarkach. Ile kosztuje kompleksowa usługa czyszczenia wtryskiwaczy LPG? Cena najczęściej waha się od 200 do 500 złotych.

Samodzielne czyszczenie wtryskiwaczy diesel – opinie

Koszt czyszczenia wtryskiwaczy nie jest bardzo wysoki, jednak można go ograniczyć. Część osób decyduje się na samodzielne czyszczenie wtrysków i nie korzysta przy tym z serwisów. Najczęściej silnik, który poddawany jest takiemu  czyszczeniu wtryskiwaczy to diesel. Opinie użytkowników i mechaników często podkreślają jego odporność na podobne zabiegi.

Czyszczenie wtrysków przy większości silników nie sprawia dużego problemu. Wystarczy odnaleźć wężyki doprowadzające i odprowadzające paliwo, a następnie tymczasowo przedłużyć je, dodając jednorazowy filtr. Następnie możesz przeprowadzić czyszczenie wtryskiwaczy bez demontażu tych elementów, poprzez przepuszczenie paliwa przez pojemnik ze specjalnym płynem czyszczącym. Na podłączonym do rurek jednorazowym filtrze będzie widoczne zabrudzenie zebrane z wtryskiwaczy. Działanie preparatu możesz następnie łatwo sprawdzić na analizatorze spalin.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera