Jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu

Hasło: palenie zabija, stało się już banałem, może dlatego ma taką małą siłę oddziaływania na osoby pogrążone w nałogu nikotynowym. Wśród kierowców jest duży odsetek palaczy. Nie dbają oni o swoje zdrowie, ale nie dbają też o zdrowie innych, jeśli tylko palą wewnątrz samochodu, w czasie gdy znajdują się tam pasażerowie. Niestety dym tytoniowy osadza się na elementach wnętrza i pozostawia trwały ślad. Zapach papierosów w aucie nie jest przyjemny dla większości, obojętny jest na niego chyba tylko sam właściciel, kierowca- nałogowy palacz. Przestaje jednak być obojętny, kiedy chce sprzedać samochód, dopiero wtedy zapach papierosów w aucie zaczyna mu przeszkadzać. Najczęściej właśnie wtedy kierowca zadaje sobie pytanie o to, jak się pozbyć zapachu papierosów, zaczyna mu na tym zależeć. Cóż, gdyby dbał o to wcześniej i co jakiś czas dokonywał czynności niwelujących zapach dymu tytoniowego, problem byłby pewnie mniejszy. Postaramy się więc podpowiedzieć, jak się pozbyć zapachu papierosów, wskażemy jaki pochłaniacz zapachu papierosów jest stosowany przez kierowców najczęściej i jakie efekty wywołuje.

Na motoryzacyjnych forach internetowych często pojawia się pytanie o to, jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu. Wielu jako remedium na ten problem wskazuje pochłaniacz zapachu papierosów czy jakiś neutralizator zapachu papierosów. Przyjrzyjmy się więc temu, jak usunąć zapach papierosów z samochodu przy

Neutralizator zapachu papierosów

Jednym z domowych sposobów zwalczania zapachu tytoniowego jest rozsypania sody oczyszczonej w miejscach, gdzie utrzymuje się najbardziej dotkliwa woń. Soda to taki naturalny pochłaniacz zapachu papierosów. Czasem działa, czasem nie, na pewno nie zlikwiduje woni tytoniowej całkowicie. Warto więc zaopatrzyć się w jakiś dobry preparat chemiczny, który jako neutralizator zapachu papierosów zadziała na pewno skuteczniej niż soda, ocet czy ziarna kawy ( to kolejne naturalne pochłaniacze). Takie chemiczne specyfiki razem z odświeżaczami powietrza dostępne są w większości sklepów motoryzacyjnych, stacjonarnych i internetowych. Jeśli więc ktoś pyta, jak pozbyć się zapachu papierosów z samochodu szybko i tanio, powinien otrzymać taką odpowiedź: trzeba kupić jeden z najnowszych preparatów chemicznych.

Ozonowanie wnętrza

Na pewno metodą lepszą, trwalszą, ale i droższą usuwania zapachu papierosów w aucie jest ozonowania wnętrza. Ozonowanie polega na tym, że do kabiny samochodu wprowadza się wężyk z ozonatora, który doprowadza ozon (alotropową odmianę tlenu) do środka, tym samym rozbijając nieprzyjemne zapachy na poziomie molekularnym. Taki zabieg na trwałe usuwa woń tytoniu i nie tylko tytoniu. Każdy inny zapach, który nieprzyjemnie drażni nozdrza, jest usuwany dzięki ozonowi. Po zakończeniu ozonowania należy wywietrzyć wnętrze auta. Na pytanie o to, jak usunąć zapach papierosów z samochodu najbardziej skutecznie, należy więc odpowiedzieć, że przez zabieg ozonowania. Na woń delikatną można oczywiście stosować chemiczny pochłaniacz zapachu papierosów.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera