Czym odtłuścić szybę w samochodzie od środka?

Krystalicznie czysta szyba pozwala na swobodną i pewną jazdę z szeroką panoramą rzeczywistości znajdującą się zaraz za nią. Czysta szyba to mniejsze prawdopodobieństwo kolizji drogowej, stłuczki, poważnego wypadku. Dlatego też tłuste szyby w samochodzie są zawsze czymś, co powinno być szybko zlikwidowane. Stąd pytania kierowców o to, czym umyć tłustą szybę w samochodzie, bo zatłuszczone szkło to dla nich powód do wstydu, ale także niebezpieczeństwo, nie mówiąc już o aspekcie estetycznym – brudne szkło zawsze wygląda brzydko i odpychająco. Aby zapobiec zabrudzeniom szyb, tłustym plamom, należy dość często je przemywać. Czym umyć szyby w samochodzie i jak to robić? Już mówimy, zaznaczając jednak, że spryskiwanie szyby przedniej od strony zewnętrznej jest tylko pierwszym krokiem, czasami tym niezbędnym, na drodze do uzyskania lśniących powierzchni. Kierowcy bardzo często pytają o to, czym odtłuścić szybę w samochodzie od środka, wiedząc, że nie tylko strona zewnętrzna jest ważna, ale także ta wewnętrzna. Pytanie, czym odtłuścić szybę, a uściślając, czym odtłuścić szybę w samochodzie od środka, jest więc bardzo ważne dla każdego kierowcy, zwłaszcza dla tego, który dopiero rozpoczyna przygodę z czterema kołami. Oczywiście krótko i zwięźle można odpowiedzieć, że najlepszy jest dobry preparat do odtłuszczania szyb samochodowych, o którym szerzej powiemy za chwilę. Ale nie mniej ważne jest narzędzie, jakim trzeba będzie szybę przetrzeć.

Zanim wskażemy na dobry preparat do odtłuszczania szyb samochodowych, powiemy, czym umyć szyby w samochodzie, powiedzmy jakiego materiału używać do przecierania, wycierania szyby. Otóż nie należy stosować przy myciu szmatki bawełnianej, ponieważ może ona zostawiać smugi, przezroczysta powierzchnia zawsze będzie miejscami zasmużona. Można zaopatrzyć się w specjalistyczne ściereczki do szyb. Najlepiej, żeby były to fibry do szyb waflowe lub inne mikrofibry o gramaturze przynajmniej 220gsm np. Cleantle Daily Cloth. Inną, budżetową opcją są niepylące ręczniki papierowe.

Jakiego płynu używać do mycia szyb?

Jeżeli ktoś nie bardzo orientuje się, czym odtłuścić szybę w samochodzie, jakiego preparatu użyć, zawsze może udać się po wiedzę do wybranego sklepu motoryzacyjnego, gdzie uprzejmy sprzedawca powinien udzielić wskazówek. To, czym umyć tłustą szybę w samochodzie, zależy od wielu czynników, na przykład takich jak ilość brudu. Im szyba bardziej zabrudzona, tym ciężej ją umyć (ale problemem może być też zużyta mikrofibra, która zamiast czyścić tylko rozmazuje brud). Mocniejsze płyny powinny radzić sobie lepiej w takiej sytuacji. Jednym z nich jest Glass Cleaner marki Cleantle. Polecany często na forach, gdy padają pytania o to, jak odtłuścić szybę w samochodzie. Glass Cleaner jest bardzo wydajny, dzięki niezwykle silnej formule wie, jak odtłuścić szybę w samochodzie i czyni to błyskawicznie. Nie pozostawia nigdy smug ani zacieków. Po odtłuszczeniu Glass Cleanerem nawet najbardziej zabrudzona szyba lśni, błyszczy się i jest naturalnie przejrzysta. Jeśli więc ktoś jest niezdecydowany, nie wie, czym umyć szybę w samochodzie, zastanawia się, czym odtłuścić szybę, powinien wybrać płyn Glass Cleaner marki Cleantle. Na pewno się nie zawiedzie. Oczywiście na rynku istnieje ogromna ilość preparatów do mycia szyb, wybór jest praktycznie nieograniczony, niemniej jednak nie każdy preparat nadaje się do tej czynności tak dobrze jak Glass Cleaner. Kluczem do efektywnego czyszczenia szyby jest czas odparowania produktu. W przypadku wielu produktów, czas odparowania jest zbyt szybki przez co produkt nie ma czasu zareagować z brudem. W przypadku Cleantle Glass Cleaner to użytkownik ma kontrolę nad czasem parowania produktu. W momencie aplikacji produktu na szybę, produkt odparowuje bardzo wolno, dzięki czemu mamy dostateczną ilość czasu aby dokładnie wyczyścić brudną szybę. W momencie kiedy szyba jest czysta i chcemy aby produkt odparował i nie pozostawił smug, wystarczy że przetrzemy drugą (suchą) stroną mikrofibry powierzchnię, a Cleantle Glass Cleaner odparuje nie pozostawiając smug i zacieków. Jeśli więc można byłoby zareklamować pytającym, czym odtłuścić szybę w samochodzie, płyn od firmy Cleantle, koniecznie należałoby wskazać na takie jego cechy jak wydajność, szybka gotowość do użycia i łatwość w użyciu oraz, o czym już mówiliśmy, brak po jego zastosowaniu smug i zacieków. Dodatkowo Glass Cleaner ma właściwości anty pary oraz posiada 99% składników naturalnego pochodzenia.. To przecież bardzo dużo, a w zasadzie wszystko, czego można oczekiwać od dobrego płynu do mycia szkła. Czym myć szyby w aucie? Dobrymi płynami dobrych marek.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera