Jak odnowić skórzaną kierownicę za pomocą środków dostępnych w sklepie?

Regeneracja skórzanej kierownicy polega na zdarciu uszkodzonej warstwy skóry i usunięciu z niej wszelkich nieczystości. Zastanawiając się, jak odnowić skórzaną kierownicę, należy zacząć właśnie od czyszczenia. Nie każdy ma świadomość, że skóra, pomimo naturalnego pochodzenia, w warstwie zewnętrznej jest sztuczna. To właśnie zewnętrzna powłoka niszczy się najszybciej, tym samym zostawiając pęknięcia, a czasem nawet dziury.

Jak odnowić kierownicę w samochodzie – etapy pracy

Dowiedz się krok po kroku, jak dać drugie życie kierownicy ze skóry:

  1. Renowację kierownicy rozpocznij od demontażu i ustawieniu jej na stojaku.
  2. Kolejny krok to czyszczenie materiału twardą szczotką z pomocą środka do czyszczenia skóry.
  3. Używając włókniny ściernej, zedrzyj starą warstwę skóry i dokładnie wygładź całą powłokę.
  4. Następnie odtłuść kierownicę zmywaczem w płynie.
  5. Kolejny etap to dobranie odpowiedniego odcienia lakieru. Użyj mieszalnika lub zdaj się na propozycje producentów dobrane do konkretnych marek.
  6. Nanieś pierwszą warstwę lakieru gąbką lub piankowym aplikatorem, pamiętając o wszystkich zakamarkach.
  7. Kolejną warstwę nanieś za pomocą natrysku.
  8. Wyrównaj warstwy włókniną ścierną.
  9. Aby sfinalizować pracę, jak i odnowić skórzaną kierownicę, skutecznie zadbaj o pokrycie całej powierzchni lakierem bezbarwnym. Lakier matowy i błyszczący można dobrać według własnych preferencji.

Jakich środków użyć do czyszczenia skóry?

Jeśli zastanawiasz jak odnowić skórzaną kierownicę, postaw na środki wysokiej jakości. Oferta sklepu Cleantech to bogata gama artykułów. Warto zaopatrzyć się w cały zestaw leather car kit przeznaczony do mycia skóry, który zawiera w sobie środki do mycia, szczotkę do tapicerki oraz miękki aplikator i szczotkę z mikrofibry, która ułatwi renowację kierownicy. W zestawie znajdują się Leather Cleaner do czyszczenia skóry oraz Leather Protector przeznaczony do impregnacji i pielęgnacji wnętrza auta. Środki bezpieczne dla każdego rodzaju skóry zapewniają wysoki poziom ochrony i satysfakcjonującą wydajność. Cleaner skutecznie usuwa zabrudzenia i można go stosować do mycia kierownic w każdym kolorze. Protector to środek pozwalający zachować miękkość i naturalny kolor skóry.

Jak odnowić skórzaną kierownicę domowym sposobem?

Domowe sposoby są tańsze, ale nie znaczy to, że działają skuteczniej niż profesjonalne środki dedykowane renowacji materiału. Polecamy zakup profesjonalnych preparatów, których cena jest przystępna, a działanie skuteczniejsze. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak odnowić skórzaną kierownicę domowym sposobem, metody są analogiczne do tych komercyjnych. Również tutaj należy zacząć od demontażu i odtłuszczenia powłoki. Wiele osób poleca farbę do skóry ze sklepu kaletniczego, benzynę ekstrakcyjną, czy ocet mieszany z wodą. Nie ulega wątpliwości, że skuteczność tych metod jest wątpliwa, a ich stosowanie ryzykowne. Do tego ogólnodostępne środki są pozbawione gwarancji producenta. Renowacja kierownicy wymaga stosowania najlepszych środków, bo od układu kierowniczego zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak odnowić kierownicę z tworzywa?

Ważne jest, aby zadbać, jak i odnowić kierownicę z tworzywa w odpowiedni sposób. Kierownicę z tworzywa sztucznego, tak jak jej skórzany odpowiednik, należy ściągnąć i przygotować do czyszczenia. Jeśli pojawią się w niej widoczne ubytki, usuń je szpachlą do plastiku, aby uzyskać lepszy efekt po malowaniu. Szpachlę należy zostawić do wyschnięcia na kilka godzin, po czym zeszlifować nadmiar materiału papierem ściernym, gradacji 600 i 1000. Przed lakierowaniem należy odtłuścić powierzchnię benzyną ekstrakcyjną lub lakierem. W kwestii doboru środku do pokrycia kierownicy kolorem polecamy lakier strukturalny do plastiku, który nie wymaga stosowania podkładu. Dobry efekt zapewni naniesienie 4 warstw preparatu. Prace takie jak odnowienie kierownicy z tworzywa sztucznego wymagają dokładności. Lakier nakładaj od środka do zewnątrz, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń producenta. Po wyschnięciu lakieru pozostaje tylko montaż. Koszt całej renowacji to około 25 zł.

Renowacja kierownicy, a pielęgnacja

Pytanie jak odnowić kierownicę w samochodzie pada często. Aby uniknąć jej malowania, warto zawczasu zadbać o jej pielęgnację. Do skóry kierownicy polecamy Leather QD, który w swojej formule łączy preparat czyszczący oraz olejki zabezpieczające. Dodatkowo produkt roztacza piękny zapach, który umila podróż autem. Środek znakomicie spisze się również po ostatecznym nałożeniu lakieru, podkreślając efekt pracy.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera