Czym odtłuścić powierzchnię przed malowaniem ?

Przygotowanie samochodu do malowania do połowa sukcesu przy wykonywaniu prac odnawiających. Samo zastosowanie farby nie gwarantuje udanego zakończenia projektu.

Czym odtłuścić metal przed malowaniem?

Większość metalowych elementów karoserii samochodu jest przynajmniej raz w czasie użytkowania lakierowana. Pytania o to, czym odtłuścić metal przed malowaniem są bardzo często zadawane przez amatorów, wszystkich tych, którzy zabierają się do czynności malowania po raz pierwszy. Niektórzy z doradców sugerują, że benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczania nadaje się bardzo dobrze. Czy tak jest w rzeczywistości, czy jest to dobry środek i nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków? Jak wynika z doświadczeń wielu kierowców benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczania stosowana jest od bardzo dawna. Jedni ją chwalą, drudzy krytykują. Niektórzy uważają, że zostawia ona na lakierze matowe smugi, inni twierdzą, że te zmatowienia znikają po jakimś czasie, a benzyna nie działa na lakier żrąco, bo go nie rozpuszcza. Co więc o tym myśleć, czym odtłuścić metal przed malowaniem? Czy na pewno benzyną ekstrakcyjną? Pewien lakiernik twierdzi na przykład, że zostawia ona tłuste plamy na powierzchni metalowej, w związku z czym metal pod malowanie jest już zabrudzony. Pytanie o to, czym odtłuścić lakier, pozostaje otwarte. Do odpowiedzi na nie przybliży nas na pewno wprowadzenie tutaj kolejnego specyfiku, który stosują niektórzy zastanawiający się na tym, czym odtłuścić powierzchnię. Chodzi nam tutaj o zmywacz silikonowy.

Zmywacz silikonowy czy benzyna ekstrakcyjna?

Ten specyfik wydaje się stworzony do odtłuszczania ze względu na cechy, których nie posiada benzyna. Ma on dobrany odpowiednio czas odparowywania. Fakt ten sprawia, że na powierzchni malowanej nie powstają smugi, jak ma to miejsce w przypadku stosowania rozcieńczalników czy benzyny. Dylemat – zmywacz silikonowy czy benzyna ekstrakcyjna jest więc łatwy do rozwiązania. Oczywiście, że zmywacz, który bardzo skutecznie usuwa tłuszcz, wosk, silikon, różne oleje, kurz itp. Wspomniane już przez nas defekty, jakie mogą powstać podczas lakierowania – kratery silikonowe – są do uniknięcia właśnie dzięki zastosowaniu zmywacza, który również zwiększa przyczepność emalii nawierzchniowej. Odpowiedź na pytanie, czym odtłuszczać powierzchnię, lakier wydaje się prosta. Dylemat: co lepsze – zmywacz silikonowy czy benzyna ekstrakcyjna, został rozwiązany.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera