Jak dbać o samochód?

Jak dbać o samochód pod względem technicznym?

Samochód musi być sprawny pod względem technicznym i to jest niezależne od jego wyglądu czy częstotliwości użytkowania. Tylko w pełni sprawne auto będzie bezpieczne dla Ciebie, bliskich, a także innych użytkowników drogi. Jak dbać o samochód, żeby był sprawny? Przede wszystkim zadbaj o regularne przeglądy. Samochód przynajmniej raz do roku musi obejrzeć diagnosta, który oceni jego stan techniczny i podbije dowód rejestracyjny. Możesz też dokonać przeglądu przed każdą dłuższą trasą, na przykład wyjazdem na urlop.

Jak dbać o auto poza przeglądami? Pamiętaj o sezonowej wymianie opon i sprawdzaniu ich jakości. Zużyte ogumienie może powodować problemy z innymi podzespołami w samochodzie. Niszczy się układ kierowniczy czy stabilizatory. Pamiętaj także o szybkim usuwaniu usterek i wyjaśnianiu niebezpiecznych objawów. Jeśli w samochodzie słyszysz niepokojące stukanie czy tarcie, którego wcześniej nie było, może to być oznaka awarii. Jej szybkie zdiagnozowanie i usunięcie to także sposób na to, jak dbać o samochód.

Jak dbać o samochód mało używany?

Łatwiej jest dbać o samochód, którym regularnie jeździsz, niż mało używany. Większość problemów lub usterek możesz wówczas zdiagnozować podczas jazdy. Poza tym samochody nie lubią stać na parkingu, ponieważ wówczas szybciej się niszczą. Jak dbać o auto jeżdżące niewiele lub całkowicie stojące na parkingu?

Samochód przeznaczony jest do przemieszczania się, dlatego został wyposażony w koła. Jeśli stoi, opony mogą dopasować się do podłoża i trwale odkształcić. Dlatego zwróć uwagę, czy ciśnienie w oponach stale jest wysokie, najlepiej w okolicach górnej dopuszczalnej granicy. Jak dbać o samochód w inny sposób? Zatankuj go do pełna i nie obawiaj się, że paliwo uszkodzi zbiornik. To właśnie jego brak powoduje skraplanie się wody na ściankach i prowadzi do korozji. Dlatego czym mniej jeździsz, tym wyższy poziom paliwa utrzymuj. Pamiętaj też o regularnych przejażdżkach, choćby kilka kilometrów dla przyjemności. Wówczas unikniesz problemów z wyładowanym akumulatorem i szybciej wykryjesz ewentualne usterki.

Wygląd pojazdu – jak dbać o auto?

Jeśli samochód jest sprawny, warto popracować także nad jego wyglądem. Jak dbać o auto, żeby przez długi czas wyglądało jak nowe? Jeśli przejrzysz asortyment sklepu Cleantle, będziesz mógł wybrać wiele produktów, które sprawdzą się przy czyszczeniu i pielęgnacji samochodu. Z większości wyrobów korzystają profesjonaliści, dlatego Twój samochód ma szansę wyglądem przypominać auta wyjeżdżające z punktu autodetailingu.

Pielęgnując samochód, pamiętaj o każdym elemencie jego konstrukcji. Najczęściej będziesz stosował środki do czyszczenia karoserii, ponieważ ona zajmuje największą powierzchnię samochodu. Wybierz preparaty, które po umyciu tworzą powłokę ochronną na lakierze. Dzięki temu uchronisz go przed przywieraniem brudu i niszczeniem. We wnętrzu będziesz potrzebował środków do czyszczenia kokpitu i elementów plastikowych. Wybierz także środki przeznaczone do czyszczenia tapicerki materiałowej lub skórzanej. Wydaje Ci się tego dużo? Możesz wszystkie preparaty umieścić w funkcjonalnej torbie, gdzie zawsze będą w jednym miejscu.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera