Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Kierowcy mają różne sposoby czyszczenia, mycia, odtłuszczania. Bardzo często, jeśli tylko dysponują własnym podwórkiem, myją auto „pod gołym niebem”, przy domu.  Trzeba przyznać, że jest to bardzo dobre wyjście, dlatego że kierowca może sam wybierać, co chce umyć dokładnie i w jaki sposób. Trochę inaczej rzecz się ma, gdy wyborem kierowcy jest myjnia bezdotykowa, obsługa której wygląda zupełnie inaczej niż samodzielne mycie. Często użytkownicy czterech kółek nie wiedzą, jak korzystać z myjni bezdotykowej, a kiedy zauważają, że w okolicy znajduje się myjnia bezdotykowa, jak myć w niej, nie potrafią określić. Pytają wtedy o to, jak dobrze umyć auto na myjni bezdotykowej? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zaznaczyć, że każdy kierowca powinien szerokim łukiem omijać automatyczne myjnie zwane potocznie “szczotkami”. Myjnie takie są niedokładne, szkodliwe dla lakieru, brud gromadzący się w “szczotkach” bardzo często rysuje lakier, a z zarysowaniami powstałymi w wyniku użycia “szczotek” ciężko sobie potem poradzić. Choć samochód po wyjeździe z takiej automatycznej myjni wygląda na lśniąco czysty, w rzeczywistości brud znajduje się w małych zagłębieniach, np. w klapie bagażnika. Warto także wspomnieć o tym, że chemia stosowana do mycia w takich myjniach jest agresywna, może być bardzo szkodliwa dla lakieru. Dlatego jeśli wybierać myjnię automatyczną, to tylko bezdotykową, bezpieczną dla auta.

Czym jest myjnia bezdotykowa ?

Zanim ktokolwiek zdecyduje się na mycie samochodu na myjni, zanim dowie się, jak korzystać z myjni bezdotykowej, powinien oczywiście wiedzieć, czym ona jest, jak działa, jakie są jej zalety. Otóż taka myjnia jest stworzona po to, by możliwe było umycie samochodu bez fizycznego kontaktu z powierzchnią, która poddawana jest czynności oczyszczania. Mycie samochodu na myjni bezdotykowej jest więc czynnością, w trakcie której nie używa się własnych rąk. Mycie auta na myjni bezdotykowej nie wymaga wysiłku fizycznego ( prócz tego, jaki trzeba włożyć w utrzymanie myjki natryskowej), odbywa się z pomocą strumienia wody, który jest po prostu natryskiwany na karoserię. Jeżeli jednak ktoś pyta, czy jest możliwe mycie gąbką na myjni bezdotykowej, trzeba odpowiedzieć twierdząco. Tak, mycie gąbką na myjni bezdotykowej jest możliwe, ale zalecamy jednak rękawicę Cleantle Teddy Bear. Mycie rękawica następuje po myciu wstępnym, czyli po pianowaniu i spłukaniu. Wtedy dopiero w wiadrze przygotowujemy szampon z wodą i myjemy ręcznie (jeśli regulamin obiektu nam na to pozwala) i na koniec ponownie spłukujemy wodą. Ostatnim programem jest osuszanie lub nabłyszczanie – warto skorzystać z tego programu ponieważ zazwyczaj jest to oprysk auta wodą demineralizowaną lub z dodatkiem hydrofobowym. Pozwoli to łatwiej osuszyć auto bezdotykowo, a także zmniejszy ilość tzw. waterspotów na lakierze (zacieków z twardej wody).

Jak korzystać z myjni automatycznej – bezdotykowej?

Jak myć samochód na myjni, jak korzystać z myjni automatycznej – bezdotykowej to częste pytania stawiane na forach internetowych. Oczywiście pytanie o to, jak korzystać z myjni automatycznej – bezdotykowej zadają zazwyczaj ci, którzy jeszcze nie korzystali z usług takiej myjni. Dlatego wyjaśnimy tutaj, jak dobrze używać bezdotyku, co robić, by mycie okazało się skuteczne. Zacznijmy od nakładania piany. Trzeba to robić od dołu, od miejsc, które są bardzo zabrudzone. Potem należy przechodzić wyżej, a lancę prowadzić poziomymi ruchami wzdłuż auta. Zabrudzenia takie jak resztki owadów, odchody i inne można usunąć za pomocą oprysku preparatem Bug Off!, a następnie przykryć wyczyszczone miejsca aktywną pianą. Jeśli zabrudzenia są bardzo duże i chcemy mieć pewność, że usuniemy większość zabrudzeń warto sięgnąć po Cleantle TFR PreWash, którym w rozcieńczeniu 1:10-1:20 opryskujemy całe auto zanim użyjemy, któregokolwiek programu na myjni bezdotykowej. Po 1-2min należy spłukać produkt pod ciśnieniem. Efekt będzie piorunujący i na pewno lepszy niż użycie piany/oprysku wstępnego na myjni bezdotykowej. Dodatkowo produkt nie posiada w sobie agresywnych komponentów takich jak wodorotlenek sodu/potasu przez co jest bezpieczny dla lakieru, plastików oraz powłok ceramicznych.

Spłukując pianę, warto kierować strumień wody pod kątem 45 stopni, od góry do dołu. Warto także zwrócić uwagę na to, że dobra powłoka ceramiczna ułatwia oraz przyśpiesza mycie bezdotykowe. Taką świetną powłoką jest na pewno Admire i Inspire marki Cleantle. Dzięki niej można bardzo łatwo pozbyć się mocnych zabrudzeń. Powłoka Admire od Cleantle jest trwała, może się utrzymywać do 5 lat. Co ważne Admire może być także nakładany na felgi, szyby, elementy plastikowe i gumowe. Auta, które mają nałożoną powłokę ceramiczną Admire lub Inspire, mniej się brudzą, łatwiej je domyć z brudu, owadów i ptasich odchodów. Co więcej, taka powłoka chroni przed agresywną chemią. To taka polisa ubezpieczeniowa w przypadku, gdy trafimy na myjnię, która używa mocnych mieszanek myjących. W przypadku kiedy potrzebujemy tańszego zamiennika, który posiada wszystkie powyższe właściwości ale jego trwałość jest krótsza to warto sięgnąć po powłokę w sprayu czyli Cleantle Ceramic Booster.

Pamiętajcie, że auta z nałożoną powłoką są łatwiejsze do umycia na myjni bezdotykowej niż pojazdy bez takiej powłoki. To nie znaczy jednak, że nie trzeba być go ręcznie. Mycie manualne zalecamy wykonać raz na jakiś czas.

Połączenie mycia bezdotykowego z użyciem powłoki ceramicznej jest świetnym rozwiązaniem wtedy, gdy komuś zależy na osiągnięciu jak najlepszych efektów w czyszczeniu auta. Jeśli więc ktoś pyta, jak dobrze umyć auto na myjni bezdotykowej, powinien zawsze mieć na uwadze stosowanie zabezpieczenia samochodu, jakim jest dobra powłoka ceramiczna, na przykład Admire marki Cleantle.

Czy warto myć w myjni bezdotykowej?

Mając na uwadze wszystko to, co powiedzieliśmy na temat mycia bezdotykowego z użyciem zabezpieczenia w postaci powłoki ceramicznej, należy uznać, że to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego kierowcy, dla którego liczy się efektywność. Warto myć w myjni bezdotykowej, bo ta metoda jest bezpieczna dla lakieru, szybka i sprawdzona. Myjnie bezdotykowe nie zawsze mają jednak odpowiednio dobrane środki przeznaczone do mycia konkretnego auta, dlatego też dobra ceramiczna powłoka, na przykład Admire marki Cleantle, może chronić lakier przed ewentualnym negatywnym działaniem środków chemicznych stosowanych do mycia.  Często są one po prostu gorsze od tych, które można kupić samemu w sklepie. Kierowca wyposażony w chemię do mycia marki Cleantle może liczyć na to, że jego samochód będzie lśniąco czysty i odtłuszczony. Firma ta oferuje środki czyszczące o wysokiej jakości i takiej samej skuteczności. Produkty takie jak Tech Cleaner, Citrus Foam, Bug Off, APC, Deiron Man, Glass Cleaner czy Tire & Wheel Cleaner mają szerokie zastosowanie w czyszczeniu samochodu i przeznaczone są do oddzielnych zadań. Warto zapoznać się z całą chemią do czyszczenia marki Cleantle, by wybrać tę najbardziej potrzebą.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera