Zmatowiałe reflektory i co dalej?

Za proces matowienia odpowiada też jakość tworzywa, z którego klosze zostały wykonane. Każdy kierowca wie doskonale, że przejrzystość, czystość reflektorów wpływa na widoczność na drodze w czasie jazdy, dlatego też pozbycie się zmatowienia jest czymś koniecznym. Wszystko to, co powiedzieliśmy do tej pory, jest wiedzą teoretyczną, pora więc, by przejść do części praktycznej. Ten, kto pragnie pozbyć się problemu, pyta zazwyczaj o to, czym wypolerować reflektory. W następnej kolejności, kiedy już wie, w co ma się zaopatrzyć, pyta o to, jak wypolerować reflektory. Postaramy się na te pytania tutaj odpowiedzieć w czytelny i jasny sposób.

Przed wszystkim należy zaznaczyć już na początku, że praktycznie wszystkie reflektory można zregenerować i że zarówno można je wygładzić, jeśli są zarysowane, jak i można je przeczyścić w taki sposób, by uzyskały na nowo przejrzystość. To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich tych, którzy po stwierdzeniu zabrudzeń, zżółknięcia, nie pytają o to, jak wypolerować reflektory, tylko biegną do pierwszego lepszego sklepu, by kupić nowe.

Czym wypolerować reflektory ?

Na pytanie o to, czym wypolerować reflektory, można odpowiedzieć bardzo prosto: pastą polerską, taką samą, jaką używa się przy polerowaniu lakieru samochodowego albo specjalną pastą do regeneracji lamp. Trzeba też zaopatrzyć się w materiał mocno ścierny, którym będzie zdzierany lakier zabezpieczający reflektor. Do wykonywania prac polerskich będą potrzebne na pewno: woda i taśma malarska, która zabezpieczy błotnik i zderzak. Można także zaopatrzyć się w polerkę obrotową do lakieru, która powinna przyspieszyć prace renowacyjne. Skoro już wiadomo, czym wypolerować reflektory, zapytajmy, jak wypolerować reflektory w bezpieczny sposób, by móc cieszyć się ich przejrzystością.

Jak wypolerować reflektory?

Na początku pracy należy zabezpieczyć elementy, które znajdują się dookoła lampy. Dzięki temu uniknie się przykrych niespodzianek, powodujących, że proces naprawczy obejmie inne partie samochodu. W tym celu warto zderzak i błotnik oraz część maski okleić papierowa taśmą. Taśma musi być też dość gruba, żeby całkowicie wyeliminować możliwość porysowania auta. W następnej kolejności należy umyć i odtłuścić reflektor, by zaraz potem przejść do zmatowienia lampy i usunięcia z niej ochronnej warstwy. Jak już wspominaliśmy, używamy do tego papieru ściernego i wody. Zaczynać należy od papieru z niższą gradacją, aby w miarę posuwania się prac, używać papierów z wyższą gradacją. Co dalej, jak wypolerować reflektory po tej części wstępnej? Otóż można do polerowania użyć polerki, ale należy przy tym pamiętać, że maszyna polerska w czasie pracy

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera