Ręczne polerowanie auta

Kiedy na lakierze pojawiają się odpryski, zarysowania, ubytki praktycznie każdy kierowca pragnie pozbyć się takich defektów. Chcąc uczynić to sam, zapytuje często, jak polerować auto ręcznie oraz czym polerować auto, by przyjęło wygląd taki, jak poprzednio.

Ręczne polerowanie lakieru musi być wykonane z dbałością o szczegóły, wprawą i wiedzą. W tym miejscu podpowiemy wszystkim tym, którzy pytają, jak polerować auto ręcznie, jak to zrobić i czego użyć do tej czynności.

Od czego zacząć?

Należy zwrócić uwagę na to, że ręczne polerowanie auta nie jest sprawą prostą, samo zaopatrzenie się w maszynę i pastę polerską nie jest jeszcze sukcesem. Polerowanie lakieru po malowaniu czy też samo ręczne polerowanie auta powinno się zaczynać od przygotowania właściwego lakieru, takiego, który posiada wszelkie atesty, jest bezpieczny dla zdrowia i, co najważniejsze, charakteryzuje się wysoką jakością.

Oczyszczenie i osuszenie powierzchni

Kiedy już się takowy specyfik posiada, należy dokładnie oczyścić, umyć miejsce, miejsca, na które lakier będzie nakładany. Ręczne polerowanie lakieru ma sens tylko wtedy, kiedy spełni się ten warunek. W przypadku powierzchni brudnych, zakurzonych, zaplamionych efekt polerowania nie będzie spektakularny, może być mocno rozczarowujący. Jeżeli samo mycie nie przyniesie zamierzonych efektów, można zastosować dodatkowo tzw. glinkowanie. Po tych zabiegach należy karoserię osuszyć. Można to zrobić ręcznikiem z mikrofibry, z odpowiednim włosiem i gramaturą.

Jakie produkty do polerowania wybrać?

Jeżeli elementy są osuszone, czyste, należy zastanowić się, czym polerować auto, by uzyskać jak najlepsze efekty. Polerowanie lakieru po malowaniu wymaga zastosowania jak najlepszych past i padów. Dobra pasta, która posiada wszelkie atesty, zrobiona jest także z najlepszych składników, daje gwarancję osiągnięcia zamierzonego celu, czyli idealnie gładkiej powierzchni. Warto też zaopatrzyć się w pad o ergonomicznym kształcie, co usprawni pracę i pewnie ją przyspieszy.

Ręczne polerowanie lakieru

Kiedy już powierzchnia jest przygotowana, zakupiony odpowiedni pad i pasta, można zacząć polerowanie. Na narzędzie pracy, jakim jest pad, nakłada się małą ilość pasty, następnie wybrany obszar karoserii poleruje się z naciskiem wyważonym, ani za mocnym, ani z lekkim. Stosuje się ruchy posuwiste i koliste. Nadmiar pasty należy usunąć jak najszybciej i dalej polerować wybrane miejsce. Wszystkie te zabiegi powinny spowodować, iż polerowana powierzchnia będzie gładka i lśniąca, pozbawiona zarysowań, nierówności. Ręczne polerowanie lakieru to proces długotrwały, należy więc przy pracy zachować cierpliwość i skupienie. Po zakończeniu polerowania powierzchnię należy zabezpieczyć woskiem albo sealantem.

Podpowiedzieliśmy, jak polerować auto ręcznie, daliśmy wskazówki mówiące, czym polerować auto, ostrzegliśmy też, że ręczne polerowanie lakieru nie jest czynnością prostą. Reszta jest już w rękach tego, kto takiej czynności się podejmie.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera