Body kit – co to takiego?

Wiele osób zastanawia się słysząc nazwę body kit – co to właściwie oznacza? Body kit to nazwa zbiorcza pochodząca od angielskich słów – „body” oznaczających ciało i „kit”, czyli zestaw. Z definicji wynika, że body kit to nie tylko części, ale cały zestaw spasowanych do siebie elementów, które tworzą razem spójną całość. Body kit oznacza zestaw części karoserii, które służą poprawie wielu parametrów jazdy aut na torach wyścigowych. Wiele osób do codziennej jazdy stosuje body kit, aby zmienić swoją maszynę wizualnie. Zmiany zazwyczaj dotyczą wyglądu pojazdów dopuszczonych do ruchu ulicznego. Często zamiast okazałych elementów auta poddaje się je liftingowi, który czyni pojazdy unikalnymi. Spojlery i owiewki wpływają na właściwości aerodynamiczne tylko podczas szybkiej jazdy. Wyprofilowane płaty tworzą siłę nośną skierowaną bezpośrednio w dół. Ponadto dociążają tylną oś, przez co poprawia się również prowadzenie samochodu.

Jaki body kit do samochodu wybrać?

Odwiedzając body kit sklep, można zobaczyć wiele opcji zestawów karoserii do wyboru. Wszystkie stanowią świetny sposób na wyróżnienie się na ulicy. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze zmiana wyglądu nadwozia wiąże się z gruntownymi zmianami stylistyki, niekiedy nawet subtelne zestawy podkreślą kształt samochodu i przykuwają uwagę wszystkich przechodniów. Jeśli zależy Ci na aspektach wizualnych, zadbaj o nowe zderzaki, czy dokładki progu. Dla osób chcących zwiększyć aerodynamikę polecamy splitter, czyli przednią dokładkę do zderzaka, która zapewnia optymalny przepływ powietrza. Warto do auta dołączyć także dyfuzor i wloty powietrza, a w bardziej sportowych modelach lotkę, która odmieni każdy pojazd. Jeśli zastanawiasz się, jaki body kit do samochodu wybrać, pomyśl nad jego zastosowaniem. Projekt na eventy może być zdecydowanie bardziej odważny niż auto używane na co dzień. Pamiętajmy, że przez zbyt duża ingerencja w wygląd auta może spowodować utratę homologacji.

Co wybrać – body kit ze sklepu czy body kit na zamówienie?

Poza gotowymi zestawami, dopasowanymi do danego modelu pojazdu, dostępny jest również body kity na zamówienie. Fachowcy zajmujący się tuningiem tworzą projekty dopasowane do potrzeb klientów. Bez względu na to, czy interesuje Cię body kit BMW e46, czy zestaw do Audi A5, zlecenie wykonania karoserii wydaje się dobrym pomysłem. Indywidualny projekt polecamy przede wszystkim posiadaczom auta, które nie posiada gotowych elementów dostępnych na rynku. Body kit sklep oferuje rozwiązania z różnych materiałów, między innymi z wysokiej jakości laminatu i carbonu. Jeśli interesuje Cię body kit na zamówienie, musisz liczyć się z większym wydatkiem, niż w przypadku dedykowanych zestawów dostępnych w sklepach. Plusem jest natomiast świadomość, że Twoje auto jest jedyne w swoim rodzaju i na całym świecie nie ma takiego nadwozia.

Do jakiego typu auta pasuje body kit?

Warto także dodać, że modyfikacja pojazdu nie należy do tanich, przez co najczęściej stosuje się ją w samochodach klasy premium, takich jak Porsche, Ferrari, BMW, Audi, czy Mercedes. Inwestycja w rozbudowę karoserii auta z dolnej półki cenowej często nie jest opłacalna, ponieważ może przewyższyć jego wartość nawet kilkukrotnie. Obecnie popularny jest body kit BMW e46, który dostępny jest w wielu wariantach. BMW e46 body kit sprawdzi się zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas przemierzania miasta. Równie często modyfikacją poddawane są samochody z rynku amerykańskiego i japońskiego. Odwiedź body kit sklep i dobierz odpowiedni zestaw dla siebie lub zleć wykonanie elementów specjalistom.

Pamiętajmy także, że poza montażem nowych części ważna jest również konserwacja auta. W tym celu polecamy stosowanie profesjonalnych preparatów do mycia samochodu, dzięki którym body kit i pozostałe elementy będą lśniły. Postaw na estetykę i bezpieczeństwo.

Sprawdź także: https://motoryzacjaonline.pl/wymiana-progow-cena-w-2020-2021/

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera