Polerowanie aluminium – jak to zrobić dobrze?

Polerowanie aluminium nie jest czynnością łatwą i przyjemną, trzeba wiedzieć, jak to robić i czym robić. Postaramy się tutaj pokazać, jak wygląda polerowanie aluminium krok po kroku, tzn. wyjaśnimy, co jest ważne przy wykonywaniu tej czynności. Na początku trzeba powiedzieć od razu, że jakiekolwiek elementy aluminiowe przed czyszczeniem trzeba po prostu dobrze umyć, np. płynem do naczyń oraz wodą, inaczej czynność może zakończyć się fiaskiem, taka bowiem zasada określa polerowanie aluminium, poradnik mechanika zawsze na to zwraca uwagę. Ażeby polerowanie aluminium na wysoki połysk było skuteczne, trzeba więc zwilżyć je i szmatką, gąbką, jakimś materiałem umyć, po czym opłukać, ażeby pozbyć się piany i zanieczyszczeń. W temacie „polerowanie aluminium” poradnik mechanika zaleca, by ewentualną rdzę, pozostałość farby zeszlifować papierem ściernym i dopiero potem przystąpić do pracy, jaką jest polerowanie aluminium, krok po kroku stosując się do wytycznych, jakie obowiązują przy czyszczeniu tego materiału.

Co stosować do polerowania aluminium?

Polerowanie aluminium na lustro wymaga używania określonych środków, które pozwalają na osiągnięcie takiego efektu. Lustrzany połysk na felgach jest pożądany przez każdego kierowcę, który potrafi wiele dać od siebie, by go uzyskać. W temacie, jakim jest polerowanie aluminium, cena też odgrywa rolę, bo wielu kierowców woli zapłacić dużo za pastę polerską niż płacić jeszcze więcej za nowe felgi. Tak więc, gdy w grę wchodzi polerowanie aluminium na lustro, warto zaopatrzyć się w jakieś filcowe krążki, wiertarkę z odpowiednią końcówką, szlifierko-polerkę stołową. Gdy planuje się polerowanie aluminium, pasta polerska do aluminium też musi być brana pod uwagę. Polerowanie aluminium domowym sposobem wymaga dobrania takich preparatów, które będą się charakteryzowały wysoką jakością oraz dobrą wydajnością. Jednym z nich jest na pewno preparat Red Dewheel marki Cleantech. Pozwala on na skuteczne czyszczenie felg aluminiowych, na których pojawiła się rdza, jakiś nalot, uporczywy i głęboki brud. Red Dewheel zapewnia komfortową i przyjemną pracę, posiada żelową konsystencję, w związku z czym dłużej utrzymuje się na powierzchni. To z kolei wpływa pozytywnie na jego efektywność i skuteczność. Co bardzo ważne, produkt ten jest bezpieczny dla lakieru oraz felg. Polerowanie aluminium domowym sposobem przy użyciu preparatu Red Dewheel jest zabiegiem bezpiecznym, nie wywołującym żadnych uszkodzeń.

Jak polerować aluminium?

Powiedzieliśmy już, że potrzebne są dla procesu, jakim jest polerowanie aluminium: pasta polerska i preparat do czyszczenia, filcowe krążki itp. Możemy oczywiście wybierać, czym będziemy dokonywać polerki. Jednakże, aby polerowanie aluminium na wysoki połysk było skuteczne, warto pamiętać o czasie, jaki trzeba na nie przeznaczyć. Im więcej czasu przeznaczymy na polerowanie, tym efekt końcowy będzie lepszy. Oczywiście czas potrzebny do osiągnięcia zamierzonego efektu, każdy może ustalić sobie sam.

Polerowanie aluminium wibracyjne

Jeżeli ktoś chce zdecydować się na bardzo dokładne polerowania aluminium, cena nie ma dla niego znaczenia, wówczas może wybrany element, na przykład felgi, zawieść do specjalistycznej firmy, który się tym zajmuje. Polerowanie wibracyjne aluminium oferowane jest jako usługa, której cel jest jeden. Osiągniecie jak najlepszego połysku materiału. Polerowanie wibracyjne aluminium to nic innego jak obróbka wibrościerna, która daje trwały efekt lustra. Jest ona także zabezpieczona odpowiednimi antyutleniaczami. Cały proces ma miejsce w bębnie rotowibracyjnym, a biorą w nim udział kształtki żywiczne oraz porcelanowe. W trakcie obróbki stosowana jest także odpowiednia chemia.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera