Pożeracz rdzy – w jakim celu go stosować?

Rdza jest nie tylko nieestetyczną skazą na naszym samochodzie. Jest ona również niebezpieczna dla naszej karoserii, ponieważ narusza jej warstwy, sprawiając, że poszczególne jej elementy odpadają od całości. Najczęściej korozja zaczyna rozprzestrzeniać się w miejscach najbardziej narażonych na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, w tym wody. Są to nadkola, a także podwozie auta. Jednak na rdzę narażone są także miejsca, gdzie doszło do małego odpryśnięcia lakieru w wyniku rysy, uderzenia. Wtedy do warstw powierzchni nadwozia dociera wilgoć i rozpoczyna się powolna ekspansja korozji. Jednym ze sposobów na jej zatrzymanie jest użycie specjalistycznego preparatu, jakim jest pożeracz rdzy. Występuje on w wielu formach, a aby wybrać ten najlepszy, należy przeczytać opinie. Czym charakteryzuje się środek do usuwania rdzy z samochodu? O tym w akapicie poniżej.

Środek do usuwania rdzy z samochodu, a jego cechy

Środek do usuwania rdzy z samochodu inaczej nazywany neutralizatorem lub pożeraczem, to preparat odrdzewiający. Posiada właściwości neutralizujące korozję i zatrzymujące powstawanie nowych jej ognisk. Produkty tego typu produkowane są na bazie wysokiej jakości żywic epoksydowych. Charakteryzują się one doskonałymi cechami gruntującymi i antykorozyjnymi. Jak to dokładniej działa? Środek w kontakcie z metalem i rdzą tworzy organiczne związki żelaza. Powstaje czarna, trwała, stała warstwa ochronna, która zapewnia doskonałą ochronę przed korozją i stanowi podkład pod malowanie.

Zazwyczaj preparat na rdzę w samochodzie występuje w sprayu lub płynie. Ten pierwszy jest łatwy w użyciu, ale przeznaczony jest najczęściej do małych odprysków i miejsc, których nie można zdemontować. Natomiast neutralizator rdzy w płynie nakłada się pędzelkiem na większą powierzchnię bądź zanurza się w nim większe, skorodowane elementy. Płyn ma bardzo często postać żelu, co sprawia, że nie spływa, a jego aplikacja jest precyzyjna. Dobrze dobrany produkt stanowi świetny podkład i srodek na rdze przed malowaniem. Dzięki niemu, po pozbyciu się korozji możemy pomalować i zabezpieczyć daną część. Po nałożeniu warstwy (lub kilku oznaczonych na opakowaniu) zazwyczaj należy odczekać minimum 24 godziny, by móc rozpocząć malowanie danego elementu.

Neutralizator rdzy – opinie użytkowników

Wpisując w wyszukiwarkę internetową słowa „neutralizator rdzy jaki” oprócz reklam i opisów producentów możemy natknąć się na opinie osób, które dane produkty przetestowały. Możemy dowiedzieć się z nich, który środek na rdze przed malowaniem jest najlepszy bądź którego unikać. Przeglądając je, nie da się nie zauważyć, że polecane są najczęściej te w sprayu. Wiele opinii zawiera mnóstwo wskazówek na temat nakładania, konserwacji i malowania zajętych korozją elementów. Jest to nieoceniona skarbnica wiedzy z podziałem na rodzaje neutralizatorów rdzy odpowiadającym danym uszkodzeniom i charakterom ognisk. W dobrym utrzymaniu lakieru z pewnością pomoże także Easyone Spray Wax.

Podsumowując, fraza „neutralizator rdzy opinie” powinna być zawsze twoim sprzymierzeńcem podczas wyboru idealnego preparatu. Zazwyczaj to opinie znajdujące się na forach, a nie opisy produktów są dla nas cenniejsze.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera