Mycie motocykla myjką ciśnieniową – dlaczego tego nie robić?

Wiele osób twierdzi, że mycie motocykla myjką ciśnieniową to największa zbrodnia w pielęgnacji maszyny. Mają trochę racji, bowiem mycie motocykla w ten sposób może prowadzić do uszkodzenia elementów mechanicznych, takich jak łożyska kół, wahacze, łańcuch i złącza elektryczne, czy uszczelki widelca. Nieostrożne mycie motocykla myjką ciśnieniową skutkuje uszkodzeniem całej instalacji elektrycznej, tak więc do podobnych praktyk radzimy podchodzić z rozwagą.

Mycie motocykla na myjni bezdotykowej

Myjnia bezdotykowa podobnie jak myjka ciśnieniowa mogą okazać się groźne. Jeśli decydujesz się na mycie motocykla na myjni bezdotykowej ostrożnie operuj urządzeniami do mycia i pamiętaj użyciu odpowiednich środków. Niestety weryfikacja chemii, jaka jest stosowana na myjniach jest trudna, więc w podczas mycia motocykla na myjni bezdotykowej polecamy rozważyć ofertę pod kątem opinii użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, mycie motocykla na myjni bezdotykowej polecamy wykonać na zimnym silniku, a przynajmniej nie kierować strumienia wody na rozgrzane elementy. Unikaj ostrego słońca, które powoduje zacieki i znacznie pogarsza efekt pielęgnacji.

Mycie motocykla na myjni – krok po kroku

Korzystanie z usług myjni bezdotykowej wymaga kompetencji. Aby mycie motocykla na myjni przyniosło efekt, należy przeprowadzić wszystkie czynności chronologicznie.

  1. Mycie motocykla zacznij od dokładnego spłukania motocykla wodą bez preparatu. Takie działanie zniweluje kurz i pył. Jeśli motor zabrudzony jest piaskiem, woda pod ciśnieniem może porysować lakier, więc w tym przypadku zalecamy od razu przejść do punktu drugiego.
  2. W menu urządzenia wybierz opcję z detergentem, np. mikro proszkiem i dokładnie umyj motocykl, zważając na najbardziej zabrudzone miejsca.
  3. Pozostaw detergent na kilka minut, aby zaczął rozpuszczać brud na powierzchni.
  4. Każde miejsce spłucz dokładnie wodą demineralizowaną, pamiętając, że błąd na tym etapie może powodować zacieki.
  5. Wyprowadź motocykl z myjni i poczekaj aż ocieknie on z wody.

Zamiast środków z myjni możesz użyć także profesjonalnych kosmetyków, takich jak Citrus Foam, który wspomaga pielęgnację karoserii i roztacza odświeżający zapach. Preparat należy nanieść na motocykl i poczekać aż usunie brud. Na końcu wystarczy spłukać środek wodą pod ciśnieniem. Bez względu na wybór metody, po przejściu wszystkich kroków pozostaje tylko wyruszyć maszyną i cieszyć się efektem pracy.

Mycie motocykla na sucho

Jeśli chcesz uzupełnić pielęgnację, mycie motocykla na sucho za pomocą specjalnych preparatów to świetny pomysł. Produkty dostępne są w autoryzowanym sklepie Cleantle pozwalają osiągnąć efekt w kilka sekund. Oczywiście mycie motocykla preparatami jest powierzchowne i nie dorównuje środkom większego kalibru, jednak stanowi świetne uzupełnienie czyszczenia i zapewnia lepszą konserwację. Stosując środki, takie jak Ceramic Booster w łatwy sposób utrzymasz trwałość czyszczenia i przywrócisz dawny blask części i nadasz lakierowi wysokiego połysku. Aby użyć Ceramic Booster jako trwałej powłoki, wystarczy rozpylić aerozol na powierzchni motocykla, rozprowadzić środek mikrofibrą i pozostawić jednoślad na 6 godzin do wyschnięcia. Mycie motocykla na sucho jeszcze nigdy nie było tak proste.

Jak myć silnik motocykla?

Wiele osób pyta, jak powinno przebiegać mycie silnika motocykla. Przede wszystkim przed nałożeniem preparatu czy myciu wodą zaczekaj, aż silnik ostygnie. Do konserwacji silnika najlepiej użyć przeznaczonych do tego środków. Świetnym rozwiązaniem jest wielozadaniowa chemia samochodowa – Industrial Degreaser, która usunie nawet największe zabrudzenia z elementów zewnętrznych. Wysoka wydajność specyfiku gwarantuje wysoką skuteczność działania. Jeśli zdecydujesz się na mycie silnika motocykla pod ciśnieniem, pamiętaj o zachowaniu ostrożności. My polecamy jednak użycie starego pędzla, czy gąbki, które pozwolą na dotarcie do trudno dostępnych zakamarków, takich jak np. żebrowanie silnika. Odpowiednie akcesoria detailingowe ułatwią czyszczenie maszyny. Pamiętaj, że mycie motocykla powinno przebiegać małymi fragmentami, zaczynając od góry do samego dołu, z uwzględnieniem wszystkich części mechanicznych.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera