Mycie detailingowe – w ujęciu branżowym

Mycie detailingowe nie posiada ustandaryzowanej ceny rynkowej, jak i wiele innych pozycji z oferty detailerów. W większości miejsc związanych z detailingiem, cena ustalana jest indywidualnie z klientem, w oparciu nie tylko o gabaryty pojazdu i zakres usług, ale także i zasady konkurencji. Stawki za usługi detailingowe bywają skrajnie zróżnicowane nawet w promieniu kilkudziesięciu kilometrów i nawet jeśli chodzi o pozycje tak obowiązkowe jak mycie detailingowe. To z kolei wzbudza wiele wątpliwości wśród potencjalnych klientów, którzy rozstrzygają o chęci skorzystania z danej usługi wyłącznie na podstawie cennika oferowanego przez daną firmę bez poświadczenia w jakości. Bywa także niewystarczającym dla konsumentów wskazywanie wyłącznie wartości minimalnych przez studia autodetailingu. W związku z powyższym zadaniem detailera jest nie tylko profesjonalne wykonanie usługi, ale także edukacja odbiorcy w zakresie specyfiki świadczonych przez siebie usług, na tyle rzetelnie, by uniknąć krzywdzących opinii. Np. takich jak oferowanie zbyt wygórowanej ceny za efekty zbliżone do rezultatów otrzymywanych na myjniach. Ile naprawdę kosztuje mycie detailingowe i jakie koszta wiążą się ze specyfiką tej branży?

Detailingowe mycie auta – co obejmuje?

Zakres usługi takiej jak detailingowe mycie auta wyraźnie wskazuje na złożoność i specyfikę tej branży. Detailing to kompleksowa opieka nad autem, która zakłada pakiet usług realizowanych w pełni profesjonalnie. Za profesjonalizmem kryje się nie tylko odpowiedni fachowiec, ale także gama porządnych kosmetyków, które w połączeniu z jego umiejętnościami pozwalają uzyskać niebywałe efekty w wyglądzie auta, graniczące z wrażeniem jego renowacji / odrestaurowania. Synonimem tej branży jest zatem pedantyczność w podejściu do pielęgnacji auta. Fundamentem natomiast jest jego kompleksowe czyszczenie i zabezpieczenie. Samo detailingowe mycie auta to obowiązkowy punkt w ofercie każdego studia. Jest to usługa na tyle istotna, iż bez jej wykonania nie jest możliwe przeprocesowanie jakiegokolwiek kolejnego zabiegu na karoserii. 

Detailing skrywa w sobie jeszcze wiele wymagań. Profesjonalna i często droga chemia to jedno, kluczowe jest także wykorzystywanie w pracy profesjonalnych sprzętów ( np. maszyn polerskich, parowych, promiennika IR, gąbek, mikrofibr ), a także precyzja w wykonywanych czynnościach. W detailingu nie ma miejsca na półśrodki, auto nie może pozostać w żaden sposób naruszone, choćby podczas pielęgnacji newralgicznych fragmentów karoserii. Klient oczekuje także wyraźnych rezultatów estetycznych w związku z wykonaniem nawet tak podstawowych usług jak detailingowe mycie auta i nie ma w tym nic dziwnego. Kolejnym oczekiwaniem jest przystępna cena. Rzeczywiście jednak niezwykle trudno unormować usługi detailingowe w przejrzystym cenniku, ponieważ są one uzależnione od całej gamy czynników, takich jak: wielkość auta, kondycja pojazdu, oczekiwania względem efektu, typ lakieru, stopień problematyczności wykonania usługi, itd. Podawanie minimalnych zakresów cenowych jest więc rozwiązaniem idealnym, a indywidualna wycena całości projektu to podstawa. Otóż nawet detailingowe mycie auta może być niezwykle wymagające w zależności od pojazdu. Potrafi pochłonąć ogromne ilości profesjonalnej chemii i wiele godzin pracy fachowca skoncentrowanego na usunięciu najmniejszych zabrudzeń. W końcu liczy się detal. Dodatkowo istotą usługi jest w pełni profesjonalny przebieg. Wiedza i doświadczenie detailera to także elementy za które warto jest płacić, ponieważ wartością nadrzędną usługi jest jej jakość. Idąc dalej, o jakości stanowią także czynniki zewnętrzne, takie jak odpowiednio wyposażone studio utrzymane w czystości, w odpowiedniej temperaturze, wilgotności i z dobrym oświetleniem. Warto też wspomnieć, że detailing dzieli się na usługi niemożliwe do wykonania przez amatora i takie z którymi on także świetnie sobie poradzi, jeśli tylko zdecyduje się na wykorzystywanie odpowiednich środków i narzędzi. Idealnym przykładem na to jest właśnie detailingowe mycie auta. Dobór profesjonalnych preparatów, które nie są tylko tanimi i bezużytecznymi zamiennikami drogiej, branżowej i dobrej chemii jest kluczowy. Dzięki temu korzystamy z produktów realnie bezpiecznych dla auta i środowiska. Jakość chemii jest priorytetową wartością przy myciu detailingowym auta. Wpływa ona nie tylko na efekt końcowy, ale i na przebieg prac – odpowiednie preparaty skracają czas pracy, ponieważ nie tylko ułatwiają mycie, ale także obniżają cenę całości procesu, gdyż z reguły są niezwykle wydajne.

Mycie detailingowe cena

Cena mycia detailingowego auta jest zaliczana do ekonomicznych wersji pakietów usług świadczonych przez studia detailingowe. Jest to w końcu podstawa, bez której nie może rozpocząć się żaden kolejny etap prac. Nie mniej jednak mycie detailingowe może posiadać nieskończenie wiele etapów czyszczenia. Na przykład: mycie bezdotykowe, mycie ręczne na 2 wiadra (płukanie, piana, 2 rękawice,wycieranie), mycie silnika od góry, mycie silnika od dołu na najazdach 30 cm w górze, mycie podwozia, mycie paki, dezynfekcja chłodni, mycie boxu dachowego, pranie foteli, kanapy i boczków, pranie podsufitki, podłogi,  bagażnika, suszenie specjalne tapicerki, pranie dywaników, odkurzanie wnętrza, czyszczenie szyb wewnątrz, czyszczenie podciśnieniowe plastików wewnątrz, czyszczenie felg aluminiowych lub chromowanych, czyszczenie i konserwacja foteli ze skóry i elementów, konserwacja opon, usuwanie naklejek z lakieru lub szyb, dressing opon i plastików zewnętrznych, sprzątanie wnętrza z użyciem pędzelków, czyszczenie progów wewnętrznych, dressing antystatyczny na plastiki wewnętrzne.
A wystarczą dwa wiadra z wodą mówili…

W związku z powyższym cena mycia detailingowego wyznaczana jest indywidualnie i zgodnie z określonym pakietem. Najczęściej możemy spotkać się z ceną mycia detailingowego zewnętrznego (150/200zł) i z ceną mycia detailingowe wewnętrznego (300/400zł).

Mycie detailingowe Warszawa

Poniżej zamieszczamy orientacyjne ceny mycia detailingowego obowiązujące na terenie Warszawy. Przypominamy jednak, że cena jest uzależniona nie tylko od miasta czy miejsca, ale także od oczekiwań klienta, który wybiera pakiet usług sprofilowanych względem własnych potrzeb.

  • Mycie detailingowe – podstawowe – Warszawa 1-2 h, 60,00 – 120,00 zł. Samochód Mały – 250 zł / Średni – 300 zł / Duży – 350 zł.
  • Mycie detailingowe – dekontaminacja lakieru, mycie z zewnątrz, mycie felg, docieranie karoserii + wnęk, nabłyszczanie opon, woskowanie (Quick detalier) – Warszawa – cena zależna od wielkości pojazdu – od 149 zł do 299 zł.
  • Detailing komplet – mycie detailingowe + czyszczenie wnętrza – Warszawa – cena od 289 zł do 549 zł.

Na koniec przypominamy – podstawą do wyceny jest indywidualne podejście do klienta, ale i do punktu. Zasadność świadczonych usług jest stosunkiem ceny do jakości. Możliwe jest także skuteczne przeprowadzenie mycia detailingowe na własną rękę, ale tylko pod warunkiem spełnienia podstawowych wymogów takiego zabiegu. Precyzja w podejściu do czyszczenia, dobór odpowiednich preparatów i detergentów. Brak zgody na półśrodki i czerpanie wiedzy z rzetelnych źródeł – to nasz przepis.Powodzenia!

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera