Lśniące czystością felgi to prawdziwa wizytówka każdego auta.

Dodatkowo często narażone są także na własne zanieczyszczenia, którym staje się przypieczony proszek z klocków hamulcowych. Dlatego warto sięgnąć także po wysokiej jakości preparat do czyszczenia felg aluminiowych, który pomoże utrzymać ich właściwy efekt.

Uniwersalne środki do mycia wstępnego

Felgi aluminiowe są lżejsze od stalowych, dzięki czemu nieco mniej obciążają amortyzatory, wahacze, a nawet nieznacznie wpływają na zmniejszenie spalania. Jednak dla każdego pasjonata motoryzacji najważniejszy jest ich wygląd. Ten element zazwyczaj jest użyteczną dekoracją, dlatego właściwe czyszczenie felg aluminiowych jest niezwykle istotne.

Czym wyczyścić felgi aluminiowe?

Najlepiej zastosować preparat do czyszczenia felg, który jest bezpieczny, nie zawiera wodorotlenku sodu (który może powodować korozję), przez co jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. W naszym asortymencie znajduje się produkt do czyszczenia felg i opon – Cleantle Tire&Wheel Cleaner. Można go z powodzeniem stosować jako płyn do mycia alufelg każdego rodzaju, jak i opon. Warto przeprowadzić nim mycie wstępne, podczas którego środek usunie większość zabrudzeń w tym także tłuste plamy z felg, a dopiero po wstępnym oczyszczeniu sięgnąć po deironizer aby wykorzystać jego potencjał w 100%.

Środek do czyszczenia felg z najgorszych zabrudzeń

Od czego zacząć?

Dopiero wstępne oczyszczenie i usunięcie podstawowych zabrudzeń pozwala nam przejść do kolejnego etapu. Warto wykorzystać tu produkt Cleantle Tire&Wheel Cleaner, który usunie widoczne zabrudzenia z felgi, a dodatkowo wyczyścimy nim opony.

Jak czyścić felgi aluminiowe z ciemnego zapieczonego osadu?

Najlepiej sięgnąć po Cleantle Deiron Man do czyszczenia głęboko osadzonych metalicznych zanieczyszczeń. Dzięki neutralnemu pH mycie alufelg jest bezpieczne i nie powoduje uszkodzenia nawet kół stalowych czy chromowanych.

Felgi jak nowe

  • Środki do najcięższych zabrudzeń można zastosować do usuwania zapieczonego pyłu i rdzy sypiących się z klocków hamulcowych. Nadają się także do czyszczenia plam ze smoły lub innych trudnych zabrudzeń.
  • Podczas ich użycia pojawia się efekt krwawiącej felgi, który świadczy o reakcji chemicznej zachodzącej na powierzchni koła. W ten sposób usuwane są nawet przypieczone zabrudzenia, a felga wyglądem zaczyna przypominać fabrycznie nowy produkt.
  • Skoro już wiesz, czym wyczyścić alufelgi zacznij na czysto i zadbaj o ich piękny wygląd.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera