Jaki miernik lakieru?

Tester grubości lakieru – jak działa i do czego się przyda?

Zanim wybierzesz odpowiedni tester grubości lakieru, warto poznać zasadę jego działania. Bez względu na to, jaki miernik lakieru masz w dłoniach, wskazuje on tylko jeden parametr – odległość blachy elementu karoserii od górnej powierzchni lakieru. Co to oznacza?

Fabrycznie lakierowane elementy karoserii mają grubość farby taką samą w każdym miejscu w obrębie jednego elementu. Różnice mogą być w setnych częściach milimetra, czyli praktycznie nie do rozpoznania. Czujnik grubości lakieru pokaże, czy w każdym miejscu na powierzchni lakier ma taką samą grubość. Niezależnie od tego, jaki miernik grubości lakieru wybierzesz, pozwoli Ci on wykryć miejsca niepokryte oryginalnym lakierem.

Najpopularniejszym zastosowaniem, jakie ma dobry miernik lakieru, są oględziny przed zakupem używanego samochodu. To dzięki temu urządzeniu można wykryć, które elementy były malowane. Wystarczy, że przyłożysz do kilku elementów urządzenie i porównasz wyniki, które wskaże miernik lakieru. Jakie jeszcze informacje da nam to urządzenie? Także warstwę szpachli nałożoną pod lakierem dla wyrównania powierzchni po stłuczce może wykryć miernik grubości lakieru. Opinie o tych produktach wśród handlarzy samochodami są różne. Wszyscy jednak zgodnie przyznają, że nie ruszają się na oględziny bez tego urządzenia.

Gdzie jeszcze przyda się miernik lakieru? Forum pracowników branży lakierniczej to miejsce, w którym także możesz przeczytać o przydatności tego urządzenia. Produkty są wykorzystywane do zdiagnozowania grubości lakieru i dobrania ewentualnych metod naprawy. Ranking mierników lakieru wśród lakierników zawiera jednak głównie wysokiej jakości urządzenia cyfrowe.

Dobry miernik lakieru do profesjonalnego zastosowania

Zastanawiasz się jaki miernik grubości lakieru najlepiej sprawdza się wśród profesjonalistów? W takich miejscach, jak lakiernie, czy komisy samochodowe dobry miernik lakieru powinien mieć dwie istotne cechy. Pierwsza z nich to możliwość wykrywania nie tylko stali pokrytej ocynkiem. W nowych samochodach część elementów karoserii wykonywana jest z aluminium i ten materiał także musi wygrywać miernik lakieru. Forum branżowe lakierników wskazuje także na rodzaj sondy, w jaką wyposażony powinien być miernik lakieru. Opinie najbardziej pochlebne zbierają sondy umieszczone poza obudową, połączone z nią za pomocą przewodu. Ułatwia to prace z użyciem miernika lakieru. Forum zawiera także posty dotyczące kształtu sondy. Najbardziej dokładny i najłatwiejszy w stosowaniu jest czujnik grubości lakieru zakończony głowicą kulkową.

Jaki miernik lakieru kupić?

Tester grubości lakieru to urządzenie dostępne w wielu formach i kształtach, a także o nieco innym sposobie działania. Jeśli decydujesz się kupić miernik lakieru, opinie specjalistów mogą mieć dla Ciebie ogromne znaczenie. Najprostszy miernik lakieru, jaki możesz wykorzystać, opiera swoje działanie na magnesie. Czym mocniej urządzenie trzyma się elementu karoserii, tym warstwa lakieru jest cieńsza. Jednak taki miernik lakieru opinie ma bardzo niedokładnego i pozwala ocenić tylko spore różnice w grubości, a także wykryć powierzchnię szpachlowaną.

Jaki miernik lakieru precyzyjnie wskaże, który element karoserii jest dodatkowo malowany? Jeśli ocena jakości samochodu nie jest Twoim stałym zajęciem, wystarczy najprostszy miernik grubości lakieru. Opinie o najtańszych urządzeniach elektronicznych z sondą wbudowaną w obudowę są dużo lepsze niż o czujniku grubości lakieru ze wspomnianą magnetyczną głowicą.

Czy przy jednorazowych oględzinach warto wyposażać się w solidny miernik grubości lakieru? Opinie handlarzy, mechaników i lakierników zgodnie potwierdzają taką potrzebę. Jaki miernik grubości lakieru byś nie kupił będzie on lepszy, niż brak takiego urządzenia. Tester grubości lakieru z elektronicznym wyświetlaczem średniej jakości kosztuje już od 100 złotych. Pomyśl tylko, ilu kosztownych problemów unikniesz, biorąc ze sobą na oględziny czujnik grubości lakieru. Sam ocenisz jaki miernik lakieru kupić, żeby pewność zakupu samochodu w dobrym stanie była jeszcze większa.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera