Jak zrobić dobre nagłośnienie w samochodzie?

Jeśli chodzi o zestawy car audio, podstawową kwestią jest wybór odpowiedniego odtwarzacza. Polecamy odtwarzacze CD, które są możliwe do dopasowania z każdym typem urządzeń dostępnych na rynku. Radioodtwarzacz montowany w samochodzie z zestawem głośników powinien być kompatybilny z urządzeniami mobilnymi i subwooferem. Dobrze jeśli posiada on bluetooth, za pomocą którego można sterować urządzeniem. Kolejna kwestia to nagłośnienie, które jest podstawowym elementem systemu przedniego. Ich dobór powinien być zależny od preferowanej muzyki, jaką słuchamy na co dzień. Dla przykładu słuchacze rapu docenią więcej basu i ostrzejsze wysokie tony. Sztuka polega na połączeniu wszystkich elementów. Odpowiedni zestaw car audio to taki, w którym każdy element jest ze sobą zintegrowany.

Montaż audio w samochodzie z zestawem głośników.

Pamiętajmy, że dobrą jakość zapewnia odpowiednia harmonia dźwięków różnej częstotliwości, przez co należy głośników o wysokich, niskich i średnich tonacjach w odpowiedniej proporcji. Podstawowym błędem osób instalujących nagłośnienie samochodowe jest użycie dominującego basu, który przeszkadza w interpretacji utworu i zniekształca jego odbiór. Jeśli chodzi o subwoofer, wiele osób stosuje tubę, co jest rozwiązaniem budżetowym. Znacznie lepiej spisuje się skrzynia rezonansowa, która wiąże się z większą z większą inwestycją. W kwestii rozmieszczenia głośników pamiętajmy, aby umieścić nisko i średniotonowe po bokach pojazdu. Najlepszym dla nich miejscem są drzwi samochodu. Ich zadanie to wypełnienie przestrzeni dźwiękiem. Trzeba przyznać, że montaż audio w samochodzie może przysporzyć problemu. W celu osiągnięcia dobrych rezultatów polecamy skonsultowanie się z firmą, która świadczy takie usługi i wykona na zamówienie pełny projekt nagłośnienia samochodowego. To jedyne możliwe rozwiązanie dla słuchaczy wymagający ponadprzeciętnej jakości brzmienia w swoim aucie.

Ile kosztuje montaż radia samochodowego

Chciałbyś ulepszyć swój sprzęt muzyczny i zastanawiasz się, ile kosztuje montaż radia samochodowego? Samodzielna instalacja nie jest prosta, ze względu na wiele łączy dostępnych na rynku. Warto więc zlecić usługę montażu radia fachowcom. Sama usługa nie należy do wygórowanych. Ceny wahają się od 30 do 200 zł w zależności od wybranego typu radia. Komplet montowany w samochodzie z zestawem głośników jest znacznie droższy, natomiast cena jest ustalana na podstawie konkretnych wymagań klienta. Indywidualna wycena dotyczy także serwisu sprzętu car audio, który od czasu warto poddać oględzinom, ze względu na zużycie. Zestaw car audio wymaga dbałości, zarówno podczas montażu, jak i eksploatacji.

Zestaw car audio – cena

Każdy, kto marzy o wysublimowanym dźwięku, musi liczyć się z wydatkami. Jeśli chodzi o montaż audio w samochodzie, maksymalna granica wydatków nie istnieje. Obecne procesory zastąpiły na dobre pasywne zwrotnice do głośników. Ich moc obliczeniowa jest imponująca, a co za tym idzie, pozwala na dobre dostrojenie sygnału. Długa lista wydatków zaczyna się od zestawu do nagłośnienia. Wzmacniacz montowany w samochodzie z zestawem głośników i odtwarzacz to jednak nie wszystko. Zestaw car audio musi być idealnie spasowany i dobrany pod kątem materiału, by wykorzystać w pełni jego potencjał. Kluczowa kwestia to akustyka, która w samochodzie jest nietypowa. Niekiedy nowe auta z salonów nie pozwalają na słuchanie muzyki dobrej jakości. W zaawansowanych projektach wymagane jest wygłuszenie. Dodajmy do tego fakt, że prawdziwy audiofil ciągle będzie ulepszał swój zestaw i szukał bardziej kosztownych rozwiązań. Osoby z ograniczonym budżetem nie muszą się jednak obawiać. Montaż audio w samochodzie można dopasować także do własnych możliwości finansowych.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera