Jak wypolerować plastik – krok po kroku
Plastik wewnętrzny, jak i zewnętrzny możemy wypolerować tym, co posiadamy w garażu, czyli np. pastą polerską. Warto pamiętać, że im bardziej porysowany jest fragment, tym szybciej zauważymy efekty swojej pracy. Procedura z pastą polerską jest standardowa jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne – należy wykonać tę czynność maszynowo. Do tego celu warto wybrać pastę o lekkiej gradacji, by wykonać delikatny „peeling”. Piano black/lakierowane drewno polerujemy maszynowo.
Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „czym wypolerować plastik zewnętrzny”, możemy natknąć się na sposób na opalarkę. Polega on na podgrzewaniu plastiku w jednym, danym, najbardziej porysowanym miejscu, do tego stopnia, by rysy się zasklepiły. Jest to dość ryzykowne rozwiązanie, wymaga precyzji, najmniejszej możliwej temperatury na opalarce, cierpliwości i minimalnej odległości 10 centymetrów od plastiku. Opalarka nie będzie także dobra w przypadku powierzchni matowych.
Kolejny sposób na to, jak wypolerować plastiki w aucie to zastosowanie lakieru strukturalnego. Jest to preparat w sprayu pokrywający i ochraniający plastiki wewnętrzne i zewnętrzne. Pozostawia na nich niewidoczną, jednak pogłębiającą barwę warstwę ochronną.
Czym wypolerować plastik, czyli polecane produkty
Oprócz podanych wyżej produktów, warto wymienić te z naszej oferty, które charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Są one używane i polecane przez najlepszych detailerów (osób zajmujących się profesjonalnym i szczegółowym dbaniem o auta) w Polsce. To, czym polerować plastik w fachowy sposób jest zależne od potrzeb. Jednak z pewnością nie zawiedziesz się na naszym kultowym produkcie INTERIOR DRESSING. Chroni on plastiki we wnętrzu auta jak mało który produkt, przy okazji przywracając im blask i głębie koloru. W dużej mierze absorbują one również promienie UV, przez co plastiki w aucie nie ulegają szybkiemu zmatowieniu. Wzmacniają je i przeciwdziałają osadzaniu się kurzu. Polecany dressing ma długotrwały, świeży zapach. Wystarczy nałożyć go bezpośrednio na plastik, winyl, czy też gumę, a następnie delikatnie wetrzeć. Nadmiar zebrać ściereczką i pozostawić do wyschnięcia.
Podsumowując, to jak polerować plastik jest nieskomplikowane, jednak wymaga od nas czasu i zainwestowania w produkty, niekiedy w cenie ok. 100-200 złotych.