W jaki celu poleruje się plastiki w aucie?

Zanim zaczniemy instrukcje, jak wypolerować plastik, skupimy się na tym, w jakim celu wykonuje się tę czynność i gdzie montowane są plastiki. Otóż plastiki w aucie w dużej mierze znajdują się na zewnątrz. Elementy z syntetycznego materiału są umiejscowiony przez producentów również na zewnątrz samochodu, np. pod zderzakiem. Niezależnie od ich miejsca, warto je dobrze wypolerować nie tylko ze względów estetycznych, ale również ochronnych. Dobrze wypolerowane i oczyszczone plastiki można konserwować, przez co są bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też w dalszych akapitach poradnika skupimy się na tym, jak wypolerować plastik zewnętrzny oraz piano black, czyli lakierowane drewno, w tymi jakimi środkami i gadżetami wykonać tę pracę.

Jak wypolerować plastik – krok po kroku

Plastik wewnętrzny, jak i zewnętrzny możemy wypolerować tym, co posiadamy w garażu, czyli np. pastą polerską. Warto pamiętać, że im bardziej porysowany jest fragment, tym szybciej zauważymy efekty swojej pracy. Procedura z pastą polerską jest standardowa jeśli chodzi o plastiki zewnętrzne – należy wykonać tę czynność maszynowo. Do tego celu warto wybrać pastę o lekkiej gradacji, by wykonać delikatny „peeling”. Piano black/lakierowane drewno polerujemy maszynowo.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „czym wypolerować plastik zewnętrzny”, możemy natknąć się na sposób na opalarkę. Polega on na podgrzewaniu plastiku w jednym, danym, najbardziej porysowanym miejscu, do tego stopnia, by rysy się zasklepiły. Jest to dość ryzykowne rozwiązanie, wymaga precyzji, najmniejszej możliwej temperatury na opalarce, cierpliwości i minimalnej odległości 10 centymetrów od plastiku. Opalarka nie będzie także dobra w przypadku powierzchni matowych.

Kolejny sposób na to, jak wypolerować plastiki w aucie to zastosowanie lakieru strukturalnego. Jest to preparat w sprayu pokrywający i ochraniający plastiki wewnętrzne i zewnętrzne. Pozostawia na nich niewidoczną, jednak pogłębiającą barwę warstwę ochronną.

Czym wypolerować plastik, czyli polecane produkty

Oprócz podanych wyżej produktów, warto wymienić te z naszej oferty, które charakteryzują się niezwykłą skutecznością. Są one używane i polecane przez najlepszych detailerów (osób zajmujących się profesjonalnym i szczegółowym dbaniem o auta) w Polsce. To, czym polerować plastik w fachowy sposób jest zależne od potrzeb. Jednak z pewnością nie zawiedziesz się na naszym kultowym produkcie INTERIOR DRESSING. Chroni on plastiki we wnętrzu auta jak mało który produkt, przy okazji przywracając im blask i głębie koloru. W dużej mierze absorbują one również promienie UV, przez co plastiki w aucie nie ulegają szybkiemu zmatowieniu. Wzmacniają je i przeciwdziałają osadzaniu się kurzu. Polecany dressing ma długotrwały, świeży zapach. Wystarczy nałożyć go bezpośrednio na plastik, winyl, czy też gumę, a następnie delikatnie wetrzeć. Nadmiar zebrać ściereczką i pozostawić do wyschnięcia.

Podsumowując, to jak polerować plastik jest nieskomplikowane, jednak wymaga od nas czasu i zainwestowania w produkty, niekiedy w cenie ok. 100-200 złotych.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera