Jak odnowić chrom na plastiku?

Zacznijmy od tego, że wiele aut posiada elementy zawierające plastik chromowany. Zazwyczaj pojawia się on na obwódkach klamek, obwódkach lamp, grillu, listewkach, czy elementów dekoracyjnych zderzaka. Nalot na chromie w tych miejscach jest wynikiem utleniania się miedzi. Chrom na plastiku można je rozpoznać po dźwięku, jaki wydają, gdy stukniemy w nie palcem. Z daleka trudno jest odróżnić go elementów składających się z samego metalu.

Jeśli zastanawiasz się, jak odnowić chrom na plastiku, pomocne będą produkty do konserwacji i pielęgnacji tego metalu. Z odpowiednim sprzętem renowacja chromu przebiegnie bez większych komplikacji. Polecamy specyfiki przeznaczone tylko i wyłącznie do tego celu. Jeśli jednak pielęgnacja nie zdaje egzaminu i nadal nie wiesz jak odnowić chrom na plastiku, użyj metalizacji próżniowej. Napylanie metalu na elementy wykonane z tworzyw sztucznych, daje zadowalający efekt i pozwala zachować powłoce długą żywotność oraz imponujący wygląd. Wysoka popularność tego rozwiązania jest efektem zadowalającego stosunku ceny do jakości. Czas przywrócić dawny blask starym elementom.

Regeneracja chromu wewnątrz pojazdu

Jeśli chodzi o wnętrze, chromowane plastiki z deski rozdzielczej wokół zegarów, czy nawiewów wymagają zastosowania odpowiednich do tego celu środków. Pielęgnacja wnętrz samochodu powinna przebiegać przy udziale preparatów takich jak interior dressing, które pozwolą zadbać o tworzywa sztuczne. Preparat zabezpiecza powierzchnię przed blaknięciem i przywraca jej naturalny wygląd. Stosowanie środka nie należy do skomplikowanych, należy tylko nanieść płyn na daną powierzchnię za pomocą aplikatora i kolistymi ruchami rozprowadzić go po całym elemencie. Podczas renowacji chromu ważna jest regularność. Tylko częste czyszczenie i regeneracja chromu pozwala utrzymać materiał w dobrym stanie przez długi czas.

Jak wyczyścić listwy chromowane wokół szyb?

Elementy karoserii samochodu są narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dotyczy to także elementów ozdobnych, do których należą listwy chromowane wokół szyb. Do regeneracji chromu nie polecamy myjni bezdotykowej, która może wywołać matowienie lakieru, a także samego chromu. A więc jak usunąć przebarwienia na chromie? Również tutaj polecamy specjalne środki, do których zaliczymy pastę polerską. Zaletą preparatu jest tworzenie powłoki, która zabezpiecza elementy przed ponownym matowieniem. Pozwoli także nałożyć wyjątkowy połysk, który wyeksponuje listwy chromowane wokół szyb, tłumik, elementy zderzaka, czy progi. W doborze odpowiedniego środka do czyszczenia chromu kluczowy jest wybór producenta. Spośród szerokiej oferty na rynku, polecamy uznane i renomowane firmy.

Jak odnowić chrom – praktyczne porady

Wiele osób zastanawia się jak usunąć przebarwienia na chromie. Nalot i rdza są powszechną przyczyną problemów, którym nie jest łatwo zaradzić. Okazuje się, że renowacja chromu nie musi być wcale taka trudna. Poznaj nasze praktyczne porady.  Podczas czyszczenia części zewnętrznych należy odkręcić małe elementy, aby pielęgnacja była dokładniejsza. Polecamy także przetestować mleczko do armatury sanitarnej, które często działa skutecznie. Tak jak wspomnieliśmy, zalecamy unikanie myjni bezdotykowych, których działanie wpływa negatywnie na powierzchnie metalowe. Ważne jest, aby przed nałożeniem specjalistycznego preparatu dokładnie wyczyścić mytą powierzchnię. Jeśli usuwanie zabrudzeń i regeneracja chromu nie przynosi spodziewanych efektów, można przemyśleć także wymianę elementów, którą zalecamy w ostateczności. Przy złym stanie technicznym pozwoli ona jednak zaoszczędzić czas i cieszyć oczy zadowalającym wyglądem chromu.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera