Sportowa gałka zmiany biegów – jak wymienić?
Jeśli wybrałeś już odpowiedni model gałki zmiany biegów, tuning powinieneś rozpocząć od demontażu dotychczasowego zestawu. Chodzi tu nie tylko o samą gałkę, ale także mieszek osłonowy. Często jest on zamocowany na ramie z zatrzaskami, co nie sprawia problemów podczas demontażu. Po podniesieniu mieszka będziesz miał dostęp do elementu mocującego.
Najczęściej fabryczna i sportowa gałka zmiany biegów montowana jest na zatrzask. Wystarczy mocniej pociągnąć, żeby zsunęła się z drążka. Inną możliwością jest opaska zaciskowa trzymająca konstrukcję gałki, a którą trzeba będzie zdjąć. Właśnie podniesienie w górę mieszka pozwoli ci ocenić, jakim sposobem zdemontować całość.
Po ściągnięciu elementu pozostanie Ci sam drążek zmiany biegów. Na ten element bez problemu nałożysz gałkę zmiany biegów. Tuning powinieneś zakończyć nałożeniem i przymocowaniem nowego mieszka. Jeśli wybrałeś samą sportową gałkę zmiany biegów, zadbaj o to, żeby mieszek był w dobrym stanie. Jeśli jest mocno zabrudzony lub popękany, lepiej kupić nowy fabryczny element.
Podświetlana gałka zmiany biegów – jak podłączyć?
Jeśli wybrałeś do swojego samochodu podświetlane wnęki na nogi, czy klamki, dobrze będzie pasowała do nich podświetlana gałka zmiany biegów. Taki element kosztuje około 100 złotych i jego montaż jest równie łatwy, co standardowej sportowej gałki zmiany biegów. Jedyną różnicą jest potrzeba podpięcia zasilania, co jest wymagane dla tego elementu.
Pojawia się zatem pytanie: podświetlana gałka zmiany biegów jak podłączyć? W tym wypadku najłatwiej będzie pociągnąć przewody elektryczne z zasilania zapalniczki. Podświetlana gałka zmiany biegów często podłączana jest także do innych przewodów, które mogą prowadzić do radia lub gniazd na ładowarkę.
Jeśli podświetlana gałka zmiany biegów zostanie dobrze zamontowana, nie musisz obawiać się czyszczenia tego elementu. Do usuwania z niej zabrudzeń przydatny będzie Interior Cleaner+. Ten preparat skutecznie usuwa zabrudzenia nie tylko z powierzchni sportowej gałki zmiany biegów, ale także innych elementów z plastiku, winylu czy nawet materiałowej tapicerki.