Oklejanie folią carbon – poradnik

W pierwszej kolejności należy przytoczyć definicję, czym jest folia carbon. Otóż nie jest to nic innego, jak doklejona na lakier samochodowy folia samoprzylepna, która pod wpływem ciepła „oblewa” naszą karoserię. Stanowi dodatkową warstwę. Jest to doskonały sposób nie tylko na szybką zmianę zewnętrzną oraz wewnętrzną naszego auta. Folia carbon może przyjmować wiele kolorów, a nawet wzorów, które rozróżnimy w ostatnim akapicie, podając przy okazji na ich temat opinie. Sama folia carbon spełnia funkcję estetyczną i praktyczną. Jest to wodoodporna warstwa chroniąca lakier auta przed zarysowaniami, brudem, kurzem, a nawet działaniem źle dobranych myjących środków chemicznych. Co ważne, folią carbon można okleić nie tylko karoserię, a wnętrze, w tym kokpit i całą deskę rozdzielczą również.

Jeśli chodzi już o samo oklejanie folią carbon poradnik, to jest on skierowany głównie do osób, które chcą wykonać tę pracę samodzielnie. Oczywiście wymaga ona dużego poświęcenia, precyzyjności i uważności, jednak nie jest niemożliwa do wykonania. W profesjonalnym salonie oklejanie folią carbon cena wynosi od 3-5 tysięcy złotych, a nawet 10-20 tysięcy w zależności od wielkości auta, zużytego materiału, jego rodzaju i nakładu pracy.

Folia carbon – jak oklejać i gdzie kupić?

Jeśli skusimy się na metamorfozę swojego auta w naszym garażu ze względu na nieporównywalne koszty, musimy wiedzieć dokładnie jak tego dokonać. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „folia carbon jak oklejać”, możemy zgubić się w gąszczu informacji. Dlatego też postanowiliśmy opisać tę czynność krok po kroku. Mowa tutaj przede wszystkim o oklejaniu zewnętrznym. W pierwszej kolejności należy się zastanowić nad taką kwestią jak: „folia carbon gdzie kupić”. Na rynku, szczególnie internetowym możemy znaleźć ogrom propozycji. Stąd też, zanim dokonamy ostatecznej decyzji, warto przejrzeć sekcję folia carbon opinie. Tutaj możemy donieść ze szczerością, że to folia carbon 5d opinie posiada wyłącznie pozytywne. Charakteryzuje się ona pięcioma wymiarami, czyli jeszcze większym efektem iluzji na naszym aucie. Gdy już wybierzemy odpowiedni dla siebie materiał, powinniśmy zaopatrzyć się również w opalarkę, czyli podstawę w warsztacie każdego ceniącego się pasjonata motoryzacji. Kolejne kroki to:

  1. Dokładne mycie auta ze wszelki zanieczyszczeń.
  2. Odtłuszczanie każdego elementu.
  3. Odkleić warstwę zabezpieczającą klej folii.
  4. Przykleić powoli i precyzyjnie z pomocą suszarki lub opalarki oraz rakli.

Folia carbon oklejanie kokpitu

Folia carbon oklejanie kokpitu to osobna kwestia, która jest nieco prostsza. Również wymaga posiadania opalarki, delikatności i precyzji, jednak jest mniej narażona na powstawanie bąbli. Folie do wnętrza auta są również nieco tańsze (cena zaczyna się od 10 złotych za metr).

Jak widać, samo oklejanie folią carbon nie jest trudne, gdy dysponujemy wiedzą, umiejętnościami i odpowiednim sprzętem. Tego typu praca może okazać się świetną okazją do spędzenia czasu z automaniakami – możecie wspólnie pomagać sobie przy oklejaniu auta, co doprowadzi Was do perfekcji w tym fachu.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera