Polerowanie chromu

Jak powszechnie wiadomo chrom wymaga stosowania odpowiednich środków. Aby auto wyróżniało się na ulicy, stosowanie preparatów w odpowiednich odstępach czasu jest niezbędne. Niewłaściwe środki mogą zepsuć cały efekt i zmatowić powierzchnię, podobnie jak niekorzystne warunki atmosferyczne. Jak więc wybrać odpowiednie pasty do polerowania?

Polerowanie chromu najlepiej zacząć od zakupów. Odpowiednie środki zostawiają warstwę ochronną, która przedłuży żywotność danego elementu. Poza działaniem podczas czyszczenia zwróć uwagę, jak dany preparat chroni powłokę chromu. Jeśli zakupisz środek, przed polerowaniem poddaj całą powierzchnię dokładnemu myciu. Usunięcie całego brudu to pierwszy etap na drodze do renowacji metalowych elementów. Warto zaopatrzyć się w preparaty przygotowujące powierzchnię do polerowania lub wykorzystać uniwersalne środki czyszczące. Ważne, aby polerowany element nie był nagrzany, bo to znacznie pogorszy efekt pracy. Polerowanie chromu powinno odbywać się  z dala od ostrego słońca, które działa szkodliwie nawet w podczas stosowania najlepszych środków. Po naniesieniu preparatu należy wcierać pastę kolistymi ruchami, aż do momentu osiągnięcia zamierzonych efektów.

Czym czyścić chrom w samochodzie, a czego unikać?

Dobra pasta to taka, która pozwoli usunąć nawet pierwsze objawy korozji. O jej skuteczności świadczy długotrwałe działanie, choć nie ulega wątpliwości, że efekty pracy powinny być widoczne natychmiast po nałożeniu. W odpowiedzi na pytanie czym czyścić chrom w samochodzie polecamy asortyment znanych producentów, zamiast tańszych substytutów wątpliwej jakości.

Jakich środków unikać?

Jeśli zastanawiasz się czym czyścić chrom w samochodzie, warto zastanowić się także czym go nie czyścić. Detergenty zawierające chlor mogą odebrać metalowi dawny połysk na dobre. W kwestii doboru sprzętu do czyszczenia radzimy unikać szorstkich czyścików i gąbek z chropowatą fakturą. Zostawienie śladu na mytej powierzchni nie jest w końcu efektem pożądanym, podobnie jak destrukcyjne działanie myjni bezdotykowej, które uszkadza powierzchnię. Zalecamy unikać mikroproszków i mocno zasadowych produktów typu APC, czyli produktów do uniwersalnej pielęgnacji auta.

Jak czyścić chrom? Czy mycie domowymi sposobami ma sens?

Wiele osób głowi się, jak czyścić chrom przed polerowaniem?Niektórzy sięgnąć po ogólnodostępne środki. Poza specjalistycznymi preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji pojazdów polecamy zaopatrzyć się w miękkie ściereczki np. z mikrofibry. Entuzjaści tańszych rozwiązań opowiadają się płynem do naczyń i octem lub amoniakiem rozpuszczonym w wodzie. Okazuje się jednak, że stosowanie takich metod jest mało skuteczne i do czyszczenia zdecydowanie lepiej użyć dedykowanych środków.

Preparat do mycia chromowanych felg

Chrom to metal wymagający skutecznych środków. Aby uporać się brudem, polecamy zapoznać się ofertą firmy CleanTech, w której znajduje się środek Red deWheel. Za jego pomocą usuwanie głębokich zanieczyszczeń nie będzie już stanowić problemu. Formuła preparatu zapewnia bezpieczne stosowanie, środek nie uszkadza powierzchni chromu, długo utrzymuje się na powierzchni i radzi sobie nawet z pyłem na klockach hamulcowych. Dodatkowo ma neutralne pH i z łatwością usunie metaliczny nalot z kół.

Chromowanie felg motocyklowych – cena

Okazuje się, że pielęgnacja chromu dotyczy także fanów jednośladów. To właśnie kierowcy motocykli zastanawiają się najczęściej jak czyścić chrom. Jeśli chodzi o chromowanie felg motocyklowych cena usługi w warsztacie lakierniczym sięga kilkuset złotych. Wiele zależy od typu pojazdu. Zazwyczaj chromowanie felg jest liczone za jeden decymetr kwadratowy, przez co właściciele większych maszyn będą musieli zapłacić więcej. Z całą pewnością tańszą opcją jest w tym przypadku działanie na własną rękę, które także daje wymierne efekty. Renowacja motocykli wymaga jednak dużej wiedzy, odpowiedniego sprzętu i fachowego podejścia. W momencie kiedy na pielęgnację jest już za późno, warto postawić na chromowanie felg motocykla. Cena często rekompensuje profesjonalną usługę, która wpłynie na ochronę chromu i zapewni mu drugie życie.

Pamiętajmy, że pojazd to wizytówka człowieka, tak samo jak ubiór. Dobre podejście do swojej maszyny pozwoli zaoszczędzić wiele pieniędzy i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez długie lat

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera