Lakiernia pomysłem na biznes – wymogi, projekt i wyposażenie

Wiadomo oczywiście, że początki są trudne i żeby lakiernia miała rację bytu, musi być doskonale wyposażona i unowocześniana. Niezbędny do tego, by powstała lakiernia samochodowa projekt, jest czymś od czego należy zacząć wprowadzenie pomysłu w życie. Dzięki niemu można zakładać rzeczy najważniejsze, czyli; jakie będzie wyposażenie lakierni, oświetlenie, wentylacja, jaka temperatura będzie panowała w budynku itp. Jeśli więc w czyjejś głowie pojawi się obraz, w centrum którego będzie stała lakiernia samochodowa, projekt potrzebny do jej założenia jest rzeczą niezbędną i trzeba o tym pamiętać.

Organizacja lakierni a wymogi

Rzeczą, o której trzeba pamiętać przy projektowaniu lakierni są wymogi, jakie muszą zostać spełnione, by lakiernia mogła zostać uznana za legalną. Kara za nielegalną lakiernię jest zazwyczaj bardzo wysoka, więc już na początku trzeba myśleć o tym, by budowa lakierni samochodowej odbywała się zgodnie z wymogami prawa. Warto więc spełnić wszelkie wymogi, jakie są przewidziane w prawie do tego, by lakiernia mogła powstać. Wymogi dotyczą głównie spraw związanych z ochroną środowiska, bezpieczeństwem pożarowym, zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi. Kolejne wymogi, jakie musi spełnić lakiernia, związane są z samym budynkiem, dotyczą uwarunkowań lokalizacyjnych itp. Inne wymogi pojawiają się, gdy chodzi o proces budowlany, a inne gdy chodzi o wyposażenie lakierni.

Sama budowa lakierni samochodowej to proces męczący i długotrwały, obłożony szeregiem zakazów i nakazów, wymogów, które po prostu trzeba spełnić, by móc cieszyć się własnym przedsiębiorstwem. By nie być gołosłownym, warto przyjrzeć się temu, jakie na przykład lakiernia proszkowa wymogi musi spełnić, aby mogła funkcjonować. I tak, żeby lakiernia mogła działać, musi być wyposażona w kabinę proszkową, w której można bezpiecznie wykonywać prace przy napylaniu farb proszkowych. Lakiernia proszkowa wymogi takie musi spełnić, gdyż istnieje niebezpieczeństwo wybuchu. Lakiernia taka musi więc być wyposażona w sprzęt, który może być użytkowany w miejscach zagrożonych wybuchem.

Jak widać na podstawie powyższego przykładu, wszystkie wymogi muszą zostać spełnione, po to, żeby mogło zostać wydane pozwolenia na działalność lakierni. Jeśli więc już sam budynek, instalacje, wyposażenie spełniają wymogi, które zostały przewidziane, kolejnym aspektem jest sprawa zatrudnienia. Aby właściciel lakierni mógł zatrudnić pracowników , musi spełnić kolejne wymogi, określające możliwość przyjęcia ludzi do pracy itp. Należy liczyć się także z tym, że po otwarciu lakierni, będzie ona kontrolowana przez takie instytucje jak sanepid, PNB, PSP, WIOŚ, PIP.

Wyposażenie lakierni samochodowej.

Na zakończenie warto jeszcze powiedzieć, jak powinno wyglądać wyposażenie lakierni samochodowej. Na pewno powinna się w lakierni znaleźć destylarka, która służy do odzyskiwania rozpuszczalnika lub rozcieńczalnika wymieszanego z olejem i pigmentami. Kolejne rzeczy to pistolety lakiernicze, myjnie pistoletów lakierniczych, promienniki podczerwieni, szlifierki, polerki, odkurzacze, stojaki lakiernicze i inne pomniejsze już sprzęty. Takie wyposażenie lakierni samochodowej powinno przyczynić się do prawidłowego funkcjonowania zakładu.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera