Jak zrobić podświetlenie nóg w samochodzie?

Podświetlenie nóg w samochodzie co to daje?

Wnętrze samochodu rozświetlone na niebiesko lub czerwono? Taki efekt może zaskoczyć każdego pasażera. Podświetlenie nóg w samochodzie to jeden z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na podkreślenie oryginalności auta. Koszt wszystkich materiałów nie przekracza kilkudziesięciu złotych i nie będziesz musiał poświęcać wiele czasu na pracę. W dalszej części tekstu znajdziesz dokładniejsze informacje o tym, jak zrobić podświetlenie nóg w samochodzie.

Podświetlenie pełni jedynie funkcję dekoracyjną i trudno znaleźć dla niego jakieś praktyczne zastosowanie. Jako światło funkcyjne lepiej sprawdza się lampka montowana w okolicach lusterka. Taka dekoracja może podkreślić ciekawą bryłę tej części kokpitu. Często podświetlenie nóg w samochodzie ma za zadanie podkreślenie charakteru chromowanych nakładek na pedały lub innych elementów tuningu.

Jak zrobić podświetlenie nóg w samochodzie?

Zastanawiasz się, jak zrobić podświetlenie nóg w samochodzie? Rozważasz wizytę u elektryka samochodowego w celu montażu takiego dodatku? Jeśli masz odrobinę wiedzy w temacie elektryki i nie boisz się modernizacji własnego samochodu, możesz spróbować dokonać przeróbek samodzielnie. Wystarczy, że zdobędziesz kilka elementów, które stworzą podświetlenie i odrobinę wiedzy z zakresu lokalizacji przewodów w Twoim samochodzie.

Podświetlenie nóg w samochodzie najczęściej wykonywane jest za pomocą taśmy LED. W zależności od rodzaju samochodu i układu kabiny możesz sięgnąć po pojedynczy dłuższy pas LED albo zamontować dwa krótsze po jednym u kierowcy i pasażera. Potrzebny Ci będzie także przewód, z pomocą którego podłączysz oświetlenie do elektryki w samochodzie. Naturalnie będziesz potrzebował lutownicy do przewodów albo kostek elektrycznych do ich połączenia.

Jak zrobić podświetlenie nóg w samochodzie? Będziesz musiał znaleźć przewody elektryczne, do których podłączysz taśmy LED. Najczęściej wystarczy rozebrać osłonę progu w okolicy nóg kierowcy, by odkryć przewody i kostki elektryczne. Część osób podświetlenie nóg w samochodzie zasila za pomocą niezależnych baterii, jednak może to być nieco uciążliwe w eksploatacji. Może też sprawić problemy podczas wymiany baterii i tworzy dodatkowy element wewnątrz kabiny.

Taśmę możesz zamontować w dowolny sposób. Najczęściej wybieranym sposobem jest klejenie lub montaż na zaczepach. W tym miejscu sporadycznie będzie dochodziło do kontaktu nóg z elementami kokpitu, dlatego nie jest konieczne wybieranie bardziej trwałych metod montażu. Podczas prac pielęgnacyjnych nie uszkodzisz taśmy, korzystając z dobrych środków do czyszczenia wnętrza, takich jak Interior Dressing. Jeśli decydujesz się na podświetlenie nóg w samochodzie, nie zapomnij o wyłączniku. Dzięki niemu sam zdecydujesz, w którym momencie zaskoczysz swoich pasażerów.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera