Tuning – ile to kosztuje?

Ile kosztuje tuning samochodu wizualny?

Każdy miłośnik motoryzacji przygodę z tuningiem rozpoczyna od zmiany jego wyglądu zewnętrznego. Ile kosztuje tuning samochodu z zewnątrz? Koszt modernizacji zależy od tego, jakie elementy będziesz chciał wymienić. Najtańszym sposobem jest nałożenie naklejek i przyciemnienie szyb folią. Jeśli masz odrobinę wiedzy na ten temat, wystarczy kupić potrzebne folie. Ile kosztuje tuning auta na tym etapie? Folia w cenie do 100 złotych i trochę Twojego czasu.

Jeżeli dysponujesz wyższym budżetem, możesz zająć się wymianą pasa przedniego, tylnego zderzaka oraz osłon progów. Każdy z tych elementów to koszt kilkuset złotych, do czego dojdzie montaż. Weź pod uwagę także lakierowanie samochodu. Ile kosztuje taki tuning samochodu? Tu już koszt to kilka tysięcy złotych w zależności oczywiście od modelu samochodu.

Sportowe wnętrze – ile kosztuje tuning auta?

Podobne koszty czekają na Ciebie, jeśli zdecydujesz się zmodyfikować także wnętrze samochodu. Ile kosztuje tuning samochodu wewnątrz? Najprostsze modyfikacje wprowadzisz już za kilkaset złotych. Mowa tu o podświetleniu wnęki na nogi przy fotelu kierowcy i pasażera. Możesz spróbować także wymienić nakładkę dźwignię zmiany biegów lub komplet dywaników. Każdy z tych elementów przy samodzielnym montażu to koszt około 100 złotych.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz wymienić fotele wewnątrz pojazdu. Szczególnie efektownie prezentują się siedzenia kubełkowe, znane z samochodów wyścigowych. Koszt pojedynczego fotel dobrej jakości rozpoczyna się od kilkuset złotych. Możesz też wymienić tapicerkę, zamontować klatkę bezpieczeństwa, czy wykonać wiele przydatnych modernizacji. W związku z tym odpowiedź na pytanie ile kosztuje tuning samochodu wewnątrz kabiny brzmi: tyle ile jesteś w stanie na niego przeznaczyć. Nie ma górnej granicy i ustalasz ją sam.

Ile kosztuje tuning auta? Modernizacja silnika

Tuning wnętrza i karoserii mocno zmieniają wygląd auta, jednak nie wpływają na jego parametry techniczne. Ile kosztuje tuning auta, które ma być bardziej dynamiczne i mocniejsze? Tutaj znów cena zależy od tego, co konkretnie chcesz zrobić z samochodem. Najczęściej przez użytkowników wybierany jest czip, który odpowiada za sterowanie jednostką napędową. Do niego wgrywany jest program, który pozwala na zmianę zachowania silnika w określonych sytuacjach. Dodaje to sporo mocy, poprawia kulturę pracy silnika, a często wpływa także na niższe spalanie. Ten sposób poprawia dynamikę nawet tak udanej i dynamicznej jednostki, jak spotykana w Audi 1.8T. Tuning kosztuje sporo, jednak jest w stanie poprawić moc i moment obrotowy silnika o prawie 20 procent.

Wiele problemów sprawia tuning silnika benzynowego wolnossącego. Cena modernizacji z uwagi na poziom skomplikowania z reguły jest wyższa. Spore możliwości daje wymiana wałka rozrządu na sportowy, co dzięki większym krzywkom prowadzi do lepszego napełniania cylindrów. Takie rozwiązanie pozwala nawet na tuning silnika benzynowego wolnossącego. Cena takiej modernizacji to od 1000 złotych w górę, w zależności od modelu, do czego należy doliczyć jeszcze spory koszt montażu.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera