Regeneracja uszczelek w samochodzie

Zwłaszcza w okresie jesiennym i w zimie należy dbać o uszczelki, ponieważ ich nieprawidłowe działanie może przyczynić się do wniknięcia wilgoci do pojazdu, czego następstwem są procesy korozyjne. Ażeby takie procesy nie spotykały samochodu, ważna jest regeneracja uszczelek gumowych, dzięki której uszczelki na nowo mogą spełniać funkcję, do jakich je przeznaczono. Regeneracja uszczelek samochodowych to zagadnienie, którym powinni zainteresować się wszyscy kierowcy, chodzi przecież tutaj o ich samochody. Oczywiście – regeneracja uszczelek w samochodzie nie zapewni ich wiecznego trwania, ale przyczyni się na pewno do dłuższej ich dobrej kondycji. Regeneracja uszczelek samochodowych pozwoli też na dłuższy czas obejść się bez dużych kosztów wymiany na nowe.

Jak odnowić uszczelki w samochodzie ?

Kierowcy zadający pytanie, jak odnowić uszczelki w samochodzie, mają do wyboru wiele opcji. Mogą poczytać o tym na forum internetowym, mogą zaciągnąć opinii fachowca, mogą też obejrzeć film instruktażowy na Youtube. My oczywiście także tutaj podpowiadamy, jak odnowić uszczelki w samochodzie, dzięki czemu być może ktoś niezaznajomiony z tematem, będzie mógł wykonać pracę samodzielnie. Regeneracja uszczelek gumowych może być oczywiście wykonana przy pomocy środków chemicznych, które korzystnie wpływają na gumę, wydłużając jej żywotność. Środki do regeneracji gumy są dostępne w sklepach motoryzacyjnych, stacjonarnych i internetowych. Ważne jest, by wiedzieć, jakie środki do regeneracji gumy są dobre, jakie mają najlepsze właściwości. Teraz jednak skupmy się na tym, jak odnowić uszczelki w samochodzie samodzielnie. Uszczelki z okien samochodowych należy dokładnie odciągnąć przy pomocy ostrzejszego narzędzia, płaskiego śrubokrętu na przykład. Następnie należy usunąć klej pozostały po starych uszczelkach, a jego ewentualne pozostałości zlikwidować, używając preparatów do usuwania kleju, potem trzeba tę przestrzeń wytrzeć. W następnej kolejności należy miejsca, gdzie będą nowe uszczelki, oczyścić papierem ściernym. Na uszczelkę należy nałożyć klej do łączenia gumy z metalem, po pięciu minutach zaś można już uszczelkę przykleić, posuwając się od jednego rogu do drugiego. Jeżeli po takiej krótkiej instrukcji każdy kierowca będzie wiedział, jak odnowić uszczelki w samochodzie, będzie to oznaczało, że spełniliśmy nasze zadanie. Jeśli nie, zawsze może on skorzystać z porad fachowców. W ostateczności może odstawić auto do warsztatu, w którym za odpowiednią opłatą uszczelki zostaną mu wymienione.

Na koniec powróćmy jeszcze do tematu, jakim jest regeneracja uszczelek w samochodzie. Wspominaliśmy już, że dokonuje się jej, używając preparatów chemicznych, które konserwują gumę. Regeneracja uszczelek w samochodzie jest tym skuteczniejsza, im lepszy jest preparat do niej używany. Kierowcy powinni wybierać preparaty na bazie silikonu, ponieważ ich nakładanie jest bardzo wygodne. Poza tym zwiększają one bardzo dobrze elastyczność struktury materiału gumowego. Preparaty na bazie silikonu pozwalają też na uzyskanie lepszej odporności na wilgoć. Jednym z takich preparatów jest Cleantle Interior Dressing, który zabezpieczy wszystkie elementy gumowe w tym uszczelki, przywróci im także czarny kolor. Skoro już wiemy, jak odnowić uszczelki w samochodzie oraz jak regeneracja uszczelek w samochodzie przebiega, możemy teraz śmiało zabrać się prac konserwacyjnych.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera