Polerowanie i woskowanie motocykla

Regularne woskowanie i polerowanie lakieru to zdecydowanie odpowiedź na pytanie jak dbać o motocykl. Niewątpliwie jednak porad o tym, jak dbać o tę maszynę jest znacznie więcej, ale u podstaw każdego leży regularność oraz czyszczenie. Systematyczność w pielęgnacji ostatecznie przesądza o tym jak wygląda prawidłowa dbałość o motocykl. Jesteś ciekawy jak robić to dobrze? Zostawiamy Wam kilka prostych zasad dotyczących polerowania i woskowania.

Dbanie o motocykl – porady

  1. Regularność – bez niej ani rusz, dosłownie i w przenośni. Trwałość lakieru jest uzależniona od pielęgnacji, a polerowanie i woskowanie to czynności, które z pewnością sprzyjają nienagannej żywotności lakieru, zabezpieczając jego powierzchnię przed matowieniem i blaknięciem.’Regularność – bez niej ani rusz, dosłownie i w przenośni. Trwałość lakieru jest uzależniona od pielęgnacji, a polerowanie i woskowanie to czynności, które z pewnością sprzyjają nienagannej żywotności lakieru, zabezpieczając jego powierzchnię przed matowieniem i blaknięciem.
  2. Kompletowanie solidnych kosmetyków, które dobrze się sprawdzą w przypadku polerowania i woskowania to podstawa, np. Cleantle Ceramic Booster, z efektem zrzutu wody, to wosk syntetyczny, który świetnie się do tego nadaje. Alternatywnym rozwiązaniem może być użycie do tego powłowki ceramicznej Admire lub Inspire
  3. Dalej: woskowanie motocykla – tego procesu nie można pominąć. Zanim jednak przejdziemy do nakładania wosku, należy przygotować motocykl do jego aplikacji. Powierzchnia lakieru powinna być czysta i sucha. Woskowanie rozpoczynamy od najciemniejszych elementów lakieru. W przypadku trudności i oporów w aplikacji wosku zalecamy wcieranie go za pomocą ręcznika, choć z zasady powinien on dobrze się wchłaniać i umożliwiać polerowanie z łatwością.
  4. Sprawdzanie temperatury pomieszczenia! Woskowanie motocykla najlepiej przeprowadzać w pomieszczeniu utrzymanym w 10 lub 30 stopniach C.
  5. CZYTAJ ETYKIETY! Nie pozostawiaj żadnych preparatów nie dłużej niż zakłada instrukcja dotycząca sposobu użycia produktu, zamieszczona na etykiecie. Tego typu praktyka to najczęstsza przyczyna uszkodzenia lakieru podczas woskowania motocykla. Produkty zawierające właściwości żrące muszą być usuwane we wskazanym i właściwym czasie.
  6. Stosowanie się do wskazanych proporcji. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Większa ilość wosku nie sprawi, że polerowany motocykl będzie jeszcze bardziej efektowny, a powierzchnia lakieru nieskazitelna. Liczy się wyważenie proporcji, czas spłukiwania oraz precyzja w polerowania i woskowaniu motocykla.
  7. Jeśli Twój motocykl posiada tylko drobne rysy – wystarczy pasta polerska stosowana w odpowiednich ilościach, tak by nie dopuścić do zdarcia lakieru lecz poprawy jego wyglądu.

Polerowanie motocykla – cena

W przypadku zastosowania się do powyższych zasad i działania na własną rękę – cena polerowania motocykla to tylko cena produktów przeznaczonych do woskowania i kosztów związanych z akcesoriami do polerowania. W przypadku kosztów generalnych poniesionych w związku z samodzielnym woskowaniem i polerowaniem motocykla nie wspominamy nawet o kosztach dotyczących produktów czyszczących, służących do przeprowadzenia mycia podstawowego, ponieważ takie preparaty to zestaw obligatoryjny dla każdego posiadacza dwóch lub czterech kółek.

Usługę związaną z polerowaniem motocykla możesz jednak zlecić specjaliście, który indywidualnie oferuje Ci przedział cenowy takiej usługi. Prawdopodobnie cena polerowania mieści się od 500 zł wzwyż.

Zapisz się
do newslettera