Mycie felg domestosem

Mycie felg domestosem – czy to rozsądne?

Część kierowców i użytkowników samochodów stara się znaleźć sposób na czyszczenie pojazdu, który pozwoli oszczędzić kilka złotych na zakupie profesjonalnych kosmetyków. Jednym ze sposobów, jakie można odnaleźć w internecie, jest mycie felg domestosem. Czy wybór takiego środka pielęgnacyjnego jest dobrym rozwiązaniem?

Należy zacząć od tego, że ten preparat zawiera związki o silnym odczynie zasadowym. Dlatego mycie felg domestosem może uszkodzić ten elementy. Szczególnie narażone są koła wykonane z aluminium. Także stal nie znosi dobrze długotrwałego działania takiego środowiska, dlatego nałożenie tego środka chemicznego bezpośrednio na koła może spowodować jego zniszczenie.

Mycie felg domestosem w pierwszej reakcji może się okazać budżetowym rozwiązaniem i pozwoli zaoszczędzić kilka złotych. Tymczasem nawet po jednym zastosowaniu środka można zauważyć pierwsze ślady uszkodzenia felgi. To z kolei spowoduje obniżenie jej wartości i realne straty spowodowane myciem felg domestosem. Co istotne, ten środek nie usunie bardzo uciążliwych zabrudzeń powstałych ze smoły czy zapieczonego pyłu hamulcowego.

Czym zastąpić mycie felg domestosem?

Nie wszystkie osoby preferują mycie felg domestosem. Wielu kierowców woli stosować bardziej profesjonalne środki pielęgnacyjne. Te nie tylko lepiej usuwają zanieczyszczenia, ale także nie są szkodliwe dla innych elementów samochodu. Przeglądając ofertę Cleantle, możesz znaleźć przynajmniej kilka produktów, które doprowadzą alusy Twojego samochodu do lepszego stanu, niż mycie felg domestosem. W przypadku zabrudzeń tłustych takich jak olej i smar warto sięgnąć po Industrial Degreaser.

Jednym z polecanych środków może być Tire & Wheel Cleaner. Ten preparat nadaje się do czyszczenia lakierowanych felg stalowych i aluminiowych.  Znakomicie usuwa zabrudzenia z felg i opon. Produkt jest bardzo wydajny i ma przyjemny zapach trawy cytrynowej. Już po pierwszym użyciu przyznasz, że mycie felg domestosem było błędem.

Innym preparatem z oferty Cleantle jest Deiron Man o neutralnym odczynie. Ten preparat powoduje powstawanie efektu tak zwanej krwawej felgi. Preparat określany jest jako deironizer, czyli środek usuwający opiłki metaliczne z felg, ale także z lakieru. Po nałożeniu zanieczyszczenia spływają po niej w postaci czerwonego płynu, co daje niesamowity efekt. Ten produkt w odróżnieniu od mycia felg domestosem jest całkowicie bezpieczny dla lakieru. Nie uszkodzisz nim nawet chromowanych felg. Jest także łatwy do użycia i dostępny w odpowiednim stężeniu. Dzięki sporej wydajności starczy Ci na długo i nie będziesz musiał sięgać po tymczasowe rozwiązania ze środkami stosowanymi w gospodarstwie domowym.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera