Usuwanie naklejek z samochodu – jak tego dokonać?

Naklejki stosowane na samochodach najczęściej produkowane są ze specjalnej gumy. Ściągnięcie ich to nie lada wyzwanie, ponieważ klej do karoserii przywiera bardzo mocno, a samo złapanie naklejki wymaga podważenia jej narzędziem. Taka czynność może skutkować porysowaniem. Aby tego uniknąć, warto postawić na profesjonalne usuwanie naklejek z samochodu tak jak czynią to specjaliści. Czyli spokojnie, bez pośpiechu, krok po kroku.

W zależności od rodzaju usuwanie naklejek z auta nieco się od siebie różni. Nie wolno używać siły w przypadku naklejek wypukłych, takich, jakie stosują producenci samochodów do oznaczenia modelu czy też pojemności silnika. W przeciwnym razie wyrwiemy emblemat razem z lakierem. Warto ten proces rozpocząć od podgrzewania lakieru za pomocą opalarki. Jest to niezwykle przydatny i tani sprzęt, który ułatwi usuwanie naklejek z karoserii samochodu. Klej pod wpływem ciepła stanie się plastyczny i w rezultacie puści. Jeśli nie chcemy inwestować w ten gadżet, możemy skorzystać z suszarki do włosów, znajdującej się w większości domów. Kolejny krok to delikatne usunięcie emblematu. Nie rób tego paznokciami ani innymi ostrymi narzędziami – wystarczy podważyć ją nitką lub żyłką. Jeśli proces się uda, pozostanie nam jedynie usuwanie kleju po naklejkach z karoserii, tego też możemy dokonać za pomocą ciepła i plastikowej, miękkiej szpachelki.

Preparat do usuwania naklejek z samochodu

Jeśli jednak nasza naklejka jest gumowa, musimy zaopatrzyć się w preparat do usuwania naklejek z samochodu. Jest to substancja osłabiająca wiązanie kleju. Dzięki niej zarówno usuniemy klej spod naklejki, jak i samą naklejkę. Tutaj najpierw stosujemy preparat do usuwania naklejek z samochodu, potem podgrzewamy naklejkę suszarką lub opalarką, następnie delikatnie odklejamy ją żyłką lub nitką. Tutaj również nie wolno używać ostrych narzędzi. Naklejka gumowa stanie się niezwykle plastyczna i praktycznie spłynie po naszej karoserii. Jeśli nadal będziemy mieli klej na lakierze, możemy postąpić jak w akapicie wcześniej – podgrzewając go i usuwając za pomocą specjalnego produktu i szpachelki plastikowej.   

Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „jak odkleić naklejkę z auta”, możemy zauważyć, że naklejki, z którymi kierowcy mają problem, znajdują się nie tylko na lakierze, ale również na przedniej szybie od strony pasażera. Mowa o winietach i naklejkach zawierających numer rejestracyjny. One także przysparzają sporo kłopotów, ze względu na fakt, że są one mocno przyklejone, by nie odpadły pod wpływem nagrzewania przez promienie słoneczne. Tutaj naklejka mocowana jest wewnątrz auta, a szkło samochodowe jest bardziej odporne na zarysowania. Zatem możemy naklejkę owszem podgrzać, by szybciej została usunięta, ale nie musimy się martwić, że porysujemy szybę naszymi paznokciami. Pomocna może okazać się także ostra żyletka lub wkład do nożyka. 

Podsumowując, ściąganie naklejek z samochodu możemy wykonać samodzielnie, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni produkt do tego celu. Nie trzeba zatem zostawiać auta na kilka dni u specjalistów, choć wtedy będziemy pewni, że nasz wóz jest w dobrych rękach. Mimo wszystko dobrze dobrany preparat do usuwania naklejek z samochodu jest w stanie zdziałać cuda.

Najchętniej
czytane

Z naszych produktów korzysta wiele osób – profesjonaliści z myjni i salonów autodetailingowych, fani tuningu, a także tysiące posiadaczy aut, którym zależy na ich nienagannym wyglądzie. Zobacz, co mówią o swoich doświadczeniach:

Zapisz się
do newslettera