Deironizacja – dlaczego to ważne?
Zastanawiasz się jak sprawdzić czy Twój pojazd wymaga już deironizacji? A może jesteś pewien, że jeszcze Cię to nie dotyczy, ponieważ żadne zanieczyszczenia na karoserii, nie są widoczne gołym okiem? Nic bardziej mylnego! Przekonaj się jak jest – na własnej skórze. A mówiąc wprost – mamy tu na myśli zetknięcie powierzchni auta z dłonią. Jeśli przesuwając ręką po pojeździe – wyczuwasz większe lub mniejsze nierówności, to bądź pewien, że już czas na deironizację lakieru. W końcu fundamentalnym celem każdego fana motoryzacji powinno być dążenie do utrzymania jak najbardziej gładkiej powierzchni lakieru. Co więcej, nie są to pobudki czysto estetyczne – przeciwnie. Gładkość karoserii umożliwia nam uzyskanie lepszego połysku, hydrofobowości i śliskości. Ponadto deironizacja lakieru to często pierwszy krok umożliwiający kolejne ingerencje w proces pielęgnacji auta. Planujesz woskowanie, a może korektę lakieru? Bez uprzedniej deironizacji ani rusz!
Efekt krwawienia – czyli widowiskowe użycie deironizerów.
Zakładamy, że jesteś już zdecydowany, by przeprowadzić deironizację lakieru na własnym aucie – słuszna decyzja! Rekomendujemy wykonywać ją przynajmniej kilka razy w roku , tak by nie dopuszczać do nadmiernego gromadzenia się zanieczyszczeń.
Zatem ostatnia rzecz, która dzieli Cię od wykonania tego zabiegu to odpowiedni specyfik. W naszej ofercie dysponujemy prawdziwie krwawym produktem, czyli Cleantle Deiron Man. Dedykowany jest on usuwaniu wszelkich zabrudzeń – zarówno z powierzchni felg jak i całości karoserii właśnie. Często nazywamy go preparatem z charakterem, ponieważ istotą jego bezkompromisowego działania jest reakcja chemiczna, która wywołuje natychmiastowy efekt krwawienia. Być może brzmi to nieco drastycznie, ale jest to domena wszystkich – iron removerów i deironizerów – każdej kategorii. Dzięki odpowiedniej formulacji tego produktu – mamy szansę zachować je dłużej na powierzchni auta, co pozwala nam usunąć nawet bardzo stary i zapieczony pył z klocków hamulcowych oraz lotną rdzę z felg i lakieru. No i bez obaw – tego typu produkty są bezpieczne dla lakieru czy wszelkiego rodzaju felg (np. lakierowanych, chromowanych, polerowanych).
W przypadku Deiron Man konsystencja jest półżelowa – a wszystko dlatego, że ma być dedykowana także dla tych, którzy decydują się na deironizację lakieru po raz pierwszy i chcieliby zachować większą kontrolę nad równomiernością rozprowadzenia preparatu na karoserii swojego auta. W tym przypadku rekomendowana jest nieco bardziej płynna wersję deironizera – zatem naszą odpowiedzią jest Deiron Man, który jest stworzony do działania nie tylko na felgach, ale i świetnie sprawdza się na powierzchni auta. Bywa jednak, że nie wszystkie deironizery / iron removery spełniają obie te funkcje. Zatem bądź ostrożny i miej to na uwadze przy wyborze preparatu. Jeśli felgi – to konsystencja żelowa, jeśli karoseria – bardziej płynna, a jeśli 2w1 to Deiron Man.
Etapy przeprowadzenia deironizacji– krok po kroku.
KROK 1. Mycie właściwe, czyli fundamentalny etap, którego nie możesz pominąć! Umożliwi Ci to łatwiejsze dotarcie do rzeczywistych zanieczyszczeń na powierzchni lakieru. Po tym etapie możesz już szykować wybrany specyfik do deironizacji oraz rękawice – startujemy!
KROK 2. Deironizer w ruch, czyli rozpoczynamy aplikację.
Rozpylamy preparat bezpośrednio na zanieczyszczoną powierzchnię, pokrywając ją w całości. Pamiętaj tylko, aby nie wykonywać tego zabiegu na rozgrzanych elementach auta (felgi, lakier) i postaraj się przeprowadzać ten zabieg na suchej powierzchni.
KROK 3. Pozostaw do czasu zareagowania (około 60 – 120 sekund), ale bądź uważny, by nie doprowadzić do zaschnięcia na powierzchni. W warunkach garażowych na chłodnym lakierze lub feldze produkt może pracować nawet 20 min.
KROK 4. Wypracuj środek na powierzchni rękawicą lub gąbką, ewentualnie pędzlem czy szczotką, jeśli mowa jest stricte o felgach.
KROK 5. Dokładnie i obficie spłucz wodą pod ciśnieniem.
KROK 6. Wiecie jak wielkimi fanami mycia auta jesteśmy – zatem będziemy rekomendować to do znudzenia. Potraktowanie auta szamponem tuż po takim zabiegu – to świetny pomysł! Dzięki temu będziemy mieć pewność usunięcia wszelkich pozostałości preparatu z powierzchni samochodu.
KROK 7. Brawo – już gotowe! Ślad po zanieczyszczeniach metalicznych odszedł w niepamięć.
Efekt deironizacji lakieru – flagowa zasada.
Deironizacja lakieru to must have i nieodłączny element dbałości o auto. Nie warto próbować go pominąć, bo prędzej czy później powierzchnia lakieru czy felg się o niego upomni! Dodatkowo jest to łatwy i przystępny do przeprowadzenia proces – niezależnie czy jesteś PRO czy dopiero zaczynasz. A flagowa zasada, którą musisz znać, zanim przystąpisz do tego procesu jest tylko jedna. Nie nakładaj preparatu w pełnym słońcu lub na gorące powierzchnie i nie dopuść do wyschnięcia środka. Powodzenia!